Danışmanlık İçeriği

Hepimizin bildiği gibi; her bebek/çocuk kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu bağlamda, her ne kadar bebek ve çocuklarda yaşanan uyku sorunlarında benzerlik görülse de, sorunların çözümü noktasında, bebeğe/aileye özgü yaklaşımlarla hareket etmek gerekir. Dandini Uyku Danışmanlığı olarak biz; bebekleri ile uyku sorunları yaşayan ve bu sorunları çözmek isteyen ailelerin, yaşam tarzlarına, aile yapısına, bebeklerinin yaşına, karakter özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek, bebeklerine desteksiz ve bağımsız uyuyabilme becerisi kazandırmaları konusunda yardımcı oluyoruz.

Uyku eğitimi sürecinde; bebeğin ve ebeveynlerin duygusal zindeliğini ön planda tutmak için bebeği ve aileyi iyi tanımak çok önemlidir. Bu noktada Dandini Uyku olarak biz; sizden almış olduğumuz verilere dayanarak, bebeğinizin mizacını ve aile düzeninizi anlamak adına kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Çalışmamız sonucunda; bebeğinize ve size en uygun metodu tespit ederek, bu metodu nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler içeren bir program hazırlıyoruz. Bu program içeriğinde; bebeğinizin yaşına göre değişkenlik gösteren uyanıklık ve uyku sürelerini dikkate alarak, günlük düzeninizi oluşturuyor ve eğitim sonunda da bebeğinizin ihtiyacı olan uykuyu almasını sağlıyoruz.

Dandini Uyku Danışmanlığı olarak amacımız; bebeğinizin ihtiyacı olan uykuyu almasını sağlayarak, bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı büyümesine ve bebekleri düzenli uyumaya başlayan aile bireylerinin, kendilerine ve birbirlerine vakit ayırabilmesi ile oluşan mutlu ve huzurlu aile yaşantısına katkıda bulunmaktır. Aynı zorlukları yaşayan ve bu nedenle sizleri çok iyi anlayan iki anne olarak, sizlerle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Görüşme İçeriği

Görüntülü görüşme

Takvimden Gün ve Saat seçerek randevu alabilirsiniz.

Eylül 2021
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Çocuk Uyku Danışmanı – Dandini Uyku için 6 inceleme

 1. Kübra EMİR

  Oğlumuz Mirza, kolik olmasa da gaz problemi olan ve uykusuz bir bebekti. Geceleri çok sık uyanıyor, gündüz uykuları 30 dakikayı geçmiyordu. 30 dakika sonunda uyandığında tekrar uykuya döndüremiyorduk. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuzluk ediyor, beslenmesi bu durumdan etkileniyor ve yeterince kilo alamıyordu. 6 ay boyunca emzikle, kucağımızda sallayarak uyutmaya çalıştık.

  Uyku eğitimiyle ilgili araştırma yapmıştım. Fakat cesaret edemiyordum. İradeli ve sabırlı olacağımdan emin değildim. Çok git gel yaşadım. En sonunda karar verip başladık ve ilk geceden sonuç inanılmazdı bizim için. Sanırım biz Mirza’nın ne istediğini anlamıyormuşuz. Onu kucağımızda sallayarak uyutmaya çalışırken daha çok yoruyormuşuz. Artık yatağına bıraktığımızda kendisi uyuyor ve çoğu zaman sabaha kadar uyanmıyor. Uyansa da uykuya kendi başına geri dönebiliyor. Mirza’nın uykuları düzene girince beslenmesi de düzene girdi ve kilo almaya başladı. Bizim de hayatımız düzene girdi.

  Dandini Uyku ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Bu süreci kolayca ve başarılı bir şekilde atlatmamızı sağlayan Sedef Hanım ve Selen Hanım, sanki sihirli bir değnekle hayatımıza dokundular. Sevgiler…

 2. Meltem Altun

  Oğlumuz şu an 13 aylık ve biz neredeyse tam 1 bir yıldır hiç uyku uyumuyorduk desem yeridir. Biz iyilik yaptığımızı sanıp meğerse çocuğumuza ne çok yanlış şey yapmışız.

  En başta, süreç çok uzun sürerse ne yaparız? Zaten uyumuyor; bir de huysuzlanırsa nasıl idare ederiz diye çok düşündük.

  Sedef Hanım ve Selen Hanım’a çok teşekkür ediyoruz. Sayelerinde çok iyi bir süreç geçirdik. Normalde gece uykusunda saat başı emzirdiğim oğlumun deliksiz bir şekilde uyuması mükemmel bir duygu. Keşke daha önce onları tanısaydım. Artık geceleri deliksiz ve kendi kendine uyumayı öğrendi. Bu sayede hem kendi daha huzurlu, hem biz oğlumuzla daha kaliteli zaman geçirebiliyoruz. Her şey için çok teşekkürler.

 3. Duygu DEDE ŞENER

  Ela’yı 2. ayından beri ayakta sallayarak uyutuyorduk. Ayakta sallanmayı o kadar benimsemişti ki uykusu geldiğinde ve gece uyanmalarında “beni ayakta sallar mısınız?” teklifiyle yanımıza geliyordu 🙂 İlk başlarda ayakta sallamak bize çok problem yaratmasa da ilerleyen zamanlarda Ela’nın ağırlaşması, zor uykuya dalışları ve her uyandığında sallanmayı beklemesi bizde kabus olmaya başlamıştı.

  Dandini Uyku Danışmanlığından arkadaşım Ayşegül sayesinde haberim olmuştu. Kendisi bu eğitimi başarı ile tamamlayanlardandı. Instagram hesaplarını Ela’nın bebekliğinden beri takip etmeme rağmen, kendime güvenemeyişimden eğitime başlamaya bir türlü karar veremiyordum. Sürekli erteliyordum. Erteledikçe gece uyanmalarında, uzun süre uykuya dalışta problem yaşamalarımızda eğitimi neden ertelediğimle ilgili kendimle çelişiyordum. Ve bir gün bir cesaret ile, eşimden de destek alarak Dandini Uykuyu aradım.

  Asistanları Sinem Hanım benimle bir uyku danışmanı olarak değil, bir anne olarak o kadar güzel konuştu ki neleri yanlış yaptığımızı o anda fark etmiş oldum. Ve sonrasında Sedef Hanım ve Selen Hanım ile tanışıp odası ile ilgili hazırlıkları da tamamladıktan sonra eğitime başladık.

  İkisi de o kadar kendilerinden emin ve sabırlı bir şekilde bizleri yönlendiriyolardı ki sonucun başarılı olacağına inanmaya başlamıştım. En önemlisi de sadece uyku konusunda değil, çocuğa karşı tutarlı davranış geliştirme konusunda da beni çok aydınlattılar.

  Eğitim süreci hiç kolay olmadı. Eşim, annem ve ben çok yıprandık. Çünkü Ela yaşı gereği her şeyin çok farkındaydı ve direncini kırması kolay olmadı. Ama sonunda istediğimiz noktaya geldik; şu an Ela’nın uyku saatleri düzene girdi ve en önemlisi biz olmadan kendi kendine uykuya dalabiliyor.

  Bu üç süper kadınla tanıştığım için gerçekten çok mutluyum. Tabii şunu da belirtmek isterim; 28 ay eğitime başlamak için geç bir zaman. Bebeğiniz küçük ise hiç ertelemeyin, bir an önce uykuya kavuşun. Ve de en önemlisi sevgili anneler; korkmayın, etrafa kulak asmayın, çünkü siz her zaman çocuklarınızı herkesten daha çok düşünenlersiniz. Onlar için kötü bir şey asla yapmazsınız. Bütün bebeklerin ve annelerin uykuya kavuşması dileğiyle…

 4. Ümmühan ARSLAN

  Oğlumuz, canımız Yunus Emre’miz 11 aylık oldu.

  Başlarda ilk kez çocuğumuzun olması, onun o güzelliği, saflığı her şeyin önüne geçiyordu zaten. Gözümüz ne uyku, ne yorgunluk gördü.

  Geciken sarılıktan dolayı emzirme sıklığının artmasıyla başlayan bağımlılık, kucaktan ayrılmama, sallama, ayakta sallama, emerek uyuma şeklinde devam etti. Farkında olmadan çocuğumuzun uyuması iyice zor olur duruma geldi. Geceleri sayamadığımız uyanmaları, geri uyumamaları, beşiğinden yanımıza gelmek istemeleri; gündüz başında nöbet tuttuğumuz, hiçbir iş yapamadığımız, evden çıkamadığımız günler artık iyice zorlar olmuştu. Benim de izinlerimin bitip çalışmaya başlamamla bu sorunlar gözümüzde büyüdü. Gece-gündüz dinlenemediğimiz bir günün ardından işe gitmek bizi fiziksel, psikolojik, sosyal yönden olumsuz etkilemişti.

  6. Ayından itibaren eşimin televizyon, internet, sosyal medya hesaplarından uyku eğitimi ile ilgili araştırmaları oldu. Hep bu eğitimi almamız konusunda telkinde bulunuyordu. Fakat anne yüreği buna izin vermiyordu. Dediğim gibi artık canımıza tak edince bu soruna DUR deme vakti geldiğini düşündük. Dandini Uyku instagram hesabıyla, Sedef ve Selen Hanım’ın güncel paylaşımlarını da inceledikten sonra iletişime geçtik. Kendileriyle olan görüşmemizden sonra eğitime başladık.

  Sabır gerektiren bir eğitim olduğunu biliyorduk. Sedef Hanım ve Selen Hanım’ın motive edici sözleri, işe yarayan uygulamaları sayesinde içimiz parçalansa da ilk 3 günde büyük yol kat ettik. İlk günler olmasına rağmen oğlumuz artık geceleri ve gündüzleri uyanmıyordu. Kesintisiz uykunun tadına varıyordu. Eğitim boyunca hep bir ilerleme oldu. Her geçen gün daha iyiye gidiyordu.

  Eğitim sürecinin sonunda ne mi oldu? Artık bebeğimiz UYUYOR. En önemlisi bu. Onun rahat rahat, döne döne, keyfini çıkara çıkara uyuduğunu görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Bu mutluluğun başlangıcı bizim de uykusuzluğumuzun sonu oldu. Artık biz de düzenli uyuyabiliyor, işlerimizi yapabiliyor ve kendimize vakit ayırabiliyoruz.

  Bu eğitim sürecinde hep yanımızda olan Sedef Hanım’a, Selen Hanım’a, Dandini Uyku ekibine oğlumuzun ve bizim uykumuzu geri verdiği için teşekkür ediyoruz.

 5. Gülşah ÇOTUR

  Biz Almanya’da yaşıyoruz ve Kaan 11 aylıkken Dandini Uykuya başvurduk.

  Kaan 5 aya kadar kendi yatağında, desteksiz uyurdu. 5 aydan sonra arka arkaya birkaç diş çıkarınca geceleri çok uyanmaya başladı. Bir gece hiç unutmam; sabaha kadar uyumayınca dayanamayıp yanıma aldım. “Bir seferden bir şey olmaz” demiştim kendi kendime. Maalesef öyle olmadı. O bir seferden sonra bir daha asla kendi yatağında yatmak istemedi. Yatırınca da çıldırıyordu resmen.

  Dandini uykuya başvurmadan önce, her zaman yanımızda yatmasına rağmen uyumaz olmuştu. Dandini Uykuya başvurduktan sonra tekrar anladım ki her şeyin başı EGİTİM. Bir şeyin içinden kendiniz tek basınıza çıkamıyorsanız eğer destek alın. Kendi kendinize yanlış hareketlerle çocuğunuza zarar verebilirsiniz. Ben çok araştırmış, çok kitap okumuştum. Ama yine de Sedef Hanım ile Selen Hanım’dan o kadar çok şey öğrendim ki anlatamam.

  Sizlerin sayesinde yine mutlu bir aile olduk. Büyük oğlumla da çok daha sabırlı ve kaliteli zaman geçirebiliyorum Kaan’ın uykusu düzene girdiği için. Her şey düzeldi iki hafta içinde. Gelişiminde çok ilerledi. Yemesi olsun, içmesi olsun, oyun oynaması olsun. Ben buna inanıyorum artık; huysuz çocuk yoktur, uykusuz çocuk vardır.

  Sedef Hanım ve Selen Hanım’a sonsuz teşekkür borçluyuz. Onların önerilerini harfiyen uyguladık. Onlara güvendik ve başarılı olduk. Lütfen hiç kimse çocuğunu uykusuzlukla cezalandırmasın! Eğer bir çocuk uyumuyorsa bu onun tercihi değildir, yalnızca anne babanın suçudur.

 6. Özden DÜRÜSEL

  Herkese Merhaba,

  Hamilelik sürecim boyunca uyku eğitimi ile ilgili pek çok yayın okumuş ve çok kararlı bir şekilde doğuma girmiştim. Ama doğduğu andan itibaren kucağımızdan indirmeden, “gık” dedirtmeden 4. aya kadar geldik.

  Destina gündüz uykuları zaten pek olmayan bir bebekti, ama gece düzenini bozmazdı. Bu da ister istemez kızımın ritmi bu diye düşünmeme sebep oluyordu.

  4 ay bittiğinde yavaş yavaş uyku düzenini bozduğunun sinyallerini verdi. Gündüz tamamen uyumayı bıraktı. Geceleri ise en uzun uykusu 2 saat olmuştu. Bir yerde bu işe dur demek istiyordum. Ama nerden başlayacağım konusunda kafam o kadar karışıktı ki. Üstüne sabırsız kişiliğim de eklenince, durum hem kızım, hem de benim açımdan kaosa dönüştü.

  5 aylık olduğunda ise zaten bitmiş olan gündüz uykularının yanına bir de gece uykuları eklendi.

  Tebrikler ve alkışlar bana 🙂 Artık ne gece ne de gündüz uyutamıyordum.

  Destina emerek uyumayı, sallanarak uyumayı, kucakta gezerek uyumayı sırayla bıraktı. Sürekli yeni yöntemler geliştirmeye çalışmaktan yorgun düşmüş bir anne olarak eşimin “Yeni yıl hediyesi olarak ne istersin” sorusuna, “Uyumak isterim” derken buldum kendimi. Kendime sorduğum tek bir soru vardı; ben böyle yorgunsam, kızım kim bilir ne kadar yorgun? İşte bu benim kararlılık cümlem oldu. Dandini Uyku ile de yollarımız bu şekilde kesişti. Bu aslında onun gelişimi için yaptığım bir şeydi. Yan etkisi olarak da bebeği uyuyan ve mutlu bir anne doğdu 🙂

  Kızım Destina artık;

  Yatağına koyunca uyuyor.

  Pusetinde uyuyor.

  Oto koltuğunda uyuyor.

  Park yatağında uyuyor.

İnceleme yap

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.