Eğitim İçeriği

İş hayatının dinamizmi ve hızlı değişimi nedeni ile profesyonel iş hayatında bireyler, alt ve üst kademedeki çalışma arkadaşları ile farklı bakış açılarına sahip olabilir, müşteri talepleri karşısında içinden çıkılamaz durumlar yaşayabilir ve ilişkiler kopma noktasına gelebilir.

İlişkilerde duygularını yönetemeyen çalışanlar sıklıkla, çatışma yaşayabilir ve kendini doğru ifade edemeyebilir. İş hayatında çatışmaların birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenleri bilmek ve kendi duygularını yönetebilmek ilişkilerde doğru stratejiler kullanarak etkili çözümler geliştirmeyi sağlar.

Duygusal zekâ insanın etkinliğini artıran bir yetkinlikler bütünüdür. Akıl, duygusal zekâ olmadan verimli çalışamaz. Aslolan duygusal beyinle akılcı beynin işbirliğini geliştirmek, zihinle yürek arasında çelişki değil, karşılıklı alışveriş yaratarak birbirini tamamlamalarını sağlamaktır. Bu eğitim programının temel hedefi, farklı durum ve kişiler karşısında duygularının farkında olarak, özellikle çatışma durumlarında çözümü karşı tarafta aramak yerine kendinizde olduğunu fark etme, ifade şekli ve davranışları duruma uygun şekilde kullanarak ilişkilerde ileriye dönük düşünme becerilerini geliştirmektir.

Eğitmen Bilgileri

ARZU İREZ

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arzu 32 yıllık iş hayatının büyük bir kısmını başta P&G olmak üzere ağırlıklı olarak çok-uluslu şirketlerin Satış ve Pazarlama bölümlerinde geçirmiş, sırasıyla MT, Ürün müdürü, Grup Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direkötörü olarak değişik boyutlarda ekipler yönetmiştir.

Profesyonel iş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok mesleki eğitim aldığı ve bunları uygulamalı olarak hayata geçirdiği düşüncesinden yola çıkarak 2007 yılında eğitmenlik/danışmanlık sektörüne adım atan Arzu İrez 12 yılı aşkın sürede 200’den fazla şirkette 10,000’den fazla kişiye eğitim vermiştir. 1250 günlük eğitmenlik tecrübesinin içinde hemen hemen tüm sektörler ve buralarda faaliyet gösteren büyük şirketlerin işe yeni başlayan MT’lerinden CEO’larına kadar çok geniş bir gam mevcuttur. Eğitmenliğin yanısıra üstdüzey yönetici koçluğu da yapmış, üniversitelerde, şirket/bayi toplantılarında konuk konuşmacı olarak görev almış, yurtdışında yabancı dilde global eğitim programları vermiş ve Türkiye’de faaliyet gösteren dünya devi birçok kuruluşun global eğitimlerinin Türkiye bacağını yürütmüştür.

Satış/Pazarlama ve kişisel gelişim alanlarında da sıkça eğitim vermesine rağmen en çok tercih edilen konu başlığı “Yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme”dir. En güçlü yanı şirketlerin/kişilerin ihtiyaçlarına ve sürelerine uygun içerik ve akışta eğitim programları tasarlamak ve bu eğitimleri İngilizce/Türkçe olarak iki ayrı dilde verebilmektir.

Arzu İrez dünyanın önde gelen ilk 10 danışmanlık firmasından biri olan Accenture’ın Türkiye’de akredite ettiği tek eğitim danışmanıdır ve bu şirketle faaliyetlerini Türkiye ve komşu ülkelerde sürdürmektedir. Ayrıca Management Blanchard International’ın da kontratlı akredite eğitim danışmanı olan İrez Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Duygusal Zekâ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.