Danışmanlık İçeriği

Uzman Klinik Psikolog Emine Soybay Afyonluoğlu;

▼Daha fazla göster

“İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Işık Üniversitesi’nde başladığı Endüstri Mühendisliği eğitimini psikoloji bilimine olan ilgisinden dolayı yarıda bırakarak, İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji lisansına geçiş yaptı. Lisans eğitiminden sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını da bitirerek bu alanda uzmanlığını aldı.

Lisans sonrası EMDR Terapisi, Sistemik Yaklaşımlı Psikoterapi eğitimlerini tamamlamış, 2015 yılında, üç yıl süren Sistem Dizimi Terapisi (Aile Dizimi) eğitimine başlamıştır. Psikanalitik süpervizyonları ise güncel olarak devam etmektedir. Hürriyet Aile, Milliyet gibi önemli haber portallarında yazıları yayınlanmış, danışmanlık merkezleri ve Şişli Florance Nightingale gibi önemli hastanelerde görev almıştır. Emine Soybay yetişkin terapisi alanında çalışmaktadır.

Eğtim ve Sertifikalar:

EMDR Eğitimi (Emre Konuk)

Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nden Aile Dizimi/Sistem Dizimi Eğitimi (Psk. Mehmet Zarasızoğlu

Bilişsel Davranışçı Terapi (Hakan Türkçapar)

Süpervizyon Aldığı Kişiler:
Dr. Ceylin Özcan
Dr. Pınar Arslantürk
Dr. Bahar Cömert

Çalıştığı Alanlar:

Kişilik Bozuklukları
Depresyon
Panik Atak
Sosyal Fobi
Fobiler
Kaygı Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Psikosomatik (Organik nedeni bulunamayan) Bedensel Şikayetler
Takıntılı İlişkisel Zorluklar
Özgüven Eksikliği
Kayıp ve Yas
Öfke Kontrolü
Travmatik Yaşantılar”

▲Daha az göster

Uzman Klinik Psikolog Emine Soybay Afyonluoğlu;
İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Işık Üniversitesi’nde başladığı Endüstri Mühendisliği eğitimini psikoloji bilimine olan ilgisinden dolayı yarıda bırakarak, İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji lisansına geçiş yaptı. Lisans eğitiminden sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını da bitirerek bu alanda uzmanlığını aldı.
Lisans sonrası EMDR Terapisi, Sistemik Yaklaşımlı Psikoterapi eğitimlerini tamamlamış, 2015 yılında, üç yıl süren Sistem Dizimi Terapisi (Aile Dizimi) eğitimine başlamıştır. Psikanalitik süpervizyonları ise güncel olarak devam etmektedir. Hürriyet Aile, Milliyet gibi önemli haber portallarında yazıları yayınlanmış, danışmanlık merkezleri ve Şişli Florance Nightingale gibi önemli hastanelerde görev almıştır. Emine Soybay yetişkin terapisi alanında çalışmaktadır.
Eğtim ve Sertifikalar:
EMDR Eğitimi (Emre Konuk)
Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nden Aile Dizimi/Sistem Dizimi Eğitimi (Psk. Mehmet Zarasızoğlu)
Bilişsel Davranışçı Terapi (Hakan Türkçapar)
Süpervizyon Aldığı Kişiler:
Dr. Ceylin Özcan
Dr. Pınar Arslantürk
Dr. Bahar Cömert
Çalıştığı Alanlar:
Kişilik Bozuklukları
Depresyon
Panik Atak
Sosyal Fobi
Fobiler
Kaygı Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Psikosomatik (Organik nedeni bulunamayan) Bedensel Şikayetler
Takıntılı İlişkisel Zorluklar
Özgüven Eksikliği
Kayıp ve Yas
Öfke Kontrolü
Travmatik Yaşantılar

Görüşme İçeriği

Telefonla terapi
Görüntülü arama ile terapi

Takvimden Gün ve Saat seçerek randevu alabilirsiniz.

Ocak 2021
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Çalışma Alanları

Ayrılık ve Yas sonrası dönem, Depresyon, Fobiler, İlişki Danışmanlığı, İlişki problemleri, Kaygı Bozuklukları, Kişilik bozuklukları, Öfke Problemleri, Özgüven Eksikliği, Panik Atak, Psikosomatik (Organik nedeni bulunamayan) Bedensel Şikayetler, Sosyal Fobi, Travmatik Yaşantılar, Yeme Bozuklukları

Uzman Klinik Psikolog – Emine Soybay Afyonluoğlu için 12 inceleme

 1. EBY

  Emine Hanım ile düğün sürecimde tanıştım. Hayatımın sanıyorum en zorlu süreciydi. Anksiyete atakları geçirirken kendisini buldum ve ilk tanışmamız ilk randevumuzda bana hemen ufak çözümlerle kendimi dügün sürecinde nasıl rahatlatmam gerektiğini anlattı ve çok yardımcı oldu. Daha sonra devam etmeye karar verdim bu durumların kendi kendine geçmeyeceğini biliyordum. Kendimi her zaman güvensiz hissetmeme rağmen Emine Hanım’ın bana çok güvende hissettiriyor. O bağı çok iyi bir şekilde kurdu aramızda. 3 aydır tedaviye devam ediyoruz çok kısa bir süre olmasına rağmen oldukca aşama kaydettiğimi hissediyorum. Daha önce başka uzmanlar ile görüştüğümde direkt ilaç tedavisine yönlendirmeye çalıştı bir çoğu. Ben bunu hiç bir zaman istemedim. Emine Hanım ile ilaçsız oldukça iyi aşama kaydedebiliyoruz. Kendisi ortamda bir soğukluk olmasına asla izin vermiyor oldukça arkadaş canlısı. İyi ki tanıdım onu iyi ki var. 🙂

 2. M. Başkan

  Merhabalar, öncelikle Emine Hanım’ı tanıdığım için çok memnunum. İşini son derece profesyonelce yapan uzman biri. Sınav stresim için uzman arıyordum, telefonda benim sorunuma yönelik tatmin edici diyalok kurdu. Sınav esnasında stres korku kaygı donup kalma halimi Emine Hanım sayesinde çok şükür yendim. 9 yıldır bu sorunla mücadele etmeye çalışıyordum. Keşke daha önce tanısaydım iyiki tanımışım. ŞİDDETLE SINAV KAYGISI OLAN KİŞİLERE tavsiye ediyorum. Bu arada kişilik olarak da güzel kalpli pozitif biri

 3. Science

  Emine Hanım ile tanışmam Florence Nightingale doktorlarını internet üzerinden araştırmamla başladı. İş stresi ve özel hayatımdaki durgunluğu bilinçli haraketlendirmek için kendisiyle görüşmeye başladım. Psikolog ve ayrıca yaşam koçu kimliğiyle çok değerli tavsiyeleri bulunmaktadır. Anlayışlı ve samimi bir kişiliğe sahiptir. Mesleği adına en başarılı bulduğum konu sıcak kanlılığı ve samimi tavsiyeleridir. Kendisine tüm çalışma ve özel hayatında başarılarının devamını dilerim.

 4. Ece A.

  Bana gercekte kim oldugumu anlatma beni ben yapan özelliklerimi keşfetme konusunda her zaman yanimda oldu… Kendisini önce insan sonrasında psikolog olarak cok seviyorum… Destege ihtiyacı olan kendini anlamak isteyen bir sırdaş arıyorsanız kesinlikle dogru bir isimdir. Yurekten tavsiye ederim. Kendisi güleryüzlü, alaninda oldukça basarili ve uzmandır. Empati yeteneği yüksek algıları açıktır. Tepsitleri yerinde ve aydınlaticidir. Önerdiği kitaplar yol gösterir.

 5. Zehra Mü.

  Sevgili Emine Soybay ile bir tavsiye üzerine tanıştım. Beni öyle içten samimi ve güler güzle karşıladı ki bu benim için en önemli şeydi. Emine hanım sayesinde yıllardır baş edemediğim bütün sosyal yaşantımı etkileyen hiç bir şekilde atlatamayacağım sandığım korkularimdan kurtuldum. Hemde okadar kısa sürede gerçekleşti ki Emine hanımın hoşgörüsü sabrı içtenliği olmasa belki de bu kadar kısa sürede atlatamazdım. Sayesinde kendimi daha özgür ve daha güvende hissediyorum. Mucize olması gerek dedigim şeye Emine hanım sayesinde kavuştum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum minnettarım.

 6. B.S.

  Emine Hanımla kendimi tamamen boşlukta hissettiğim bir dönemde karşılaştım.Onunla tanismamiz hayatimda yasadigim en buyuk sansti benim icin.Bence bir insan karşısindakine gercekten güvendiğinde ona duyduğu sevgi de karşılıksiz ve sonsuz oluyor.Eger ki Emine Hanimla danisani olarak degil de baska bir sekilde tanismis olsaydim onu yine ayni sekilde derinden seviyor olurdum.Çünkü o benim için psikologum olmaktan cok öteydi.En zor zamanimda karşima cikan eşsiz bir dosttu ve hayatim boyunca asla unutamayacagim dostum olarak da kalacak. Onun sayesinde kendimi bana ait olmayan tüm o kötü ve karanlık duygulardan kurtardım ve kendi içime doğru dunyanin en guzel yolculuguna ciktim.Insan kendini taniyamadan dunyayi hicbir sekilde taniyamiyor ve bu belirsizlik onu yiyip bitiriyor. Iste daha 18 yasimda olmama ragmen bana tum o sevecenligiyle,samimiyetiyle,önyargisiz olusu ve karsisindakinin duygularina gosterdigi saygiyla belki de omrum boyunca tasiyacagim bu guzel duygularin ve dusuncelerin sahibi olma sansini yasattigi icin ona besledigim sevgi hic bitmeyecek.

 7. Pınar G

  Emine hanım benim icin çok değerli çünkü beni gerçekten anlayan ve çıkmaza girdiğim noktalarda bana eşlik ederek oradan çıkmama yardımcı olan biri. Kesinlikle herkesin hayatının zor dönemini birlikte atlatabileceği bir uzman. Yaptığı analizler çok etkileyici. Seanslardan çıktıktan sonra mutlaka üzerine düşünülmesi gereken cümleler kurar. Neden sonuç ilişkilerini çok güzel değerlendirir. Yargılamaz, sır tutar. Kendimi ona teslim ederken asla tereddüt etmedim aynı zamanda teopatik ilişkilerde çok kuralcı ve prensip sahibidir. İyi bir psikoloğun sahip olması gereken tüm niteliklere vakıf bir danışmandır. Benim ve kızımın hayatına dokundu ve iz bıraktı. Bizler için çok kıymetli kendisine çok teşekkür ederim.

 8. C.İ.

  Bu site veya benzeri bir mecrada kendisi için yapılan yorum ve tavsiye dikkatimi çekti ve irtibata geçtim, beklentimin üzerinde fayda gördüm. Bir yıldan fazla danışanıydım, Herşeyi bildiğimi düşündüğüm ama içinden çıkamadığım bir zamanda çok yardımı oldu Mesleğini mecburiyet veya gelir kaygısı dışında, severek çalışan birisi, Zeki, dikkatli ve samimi birisi Hayatımda ciddi farkındalıklar yaşamamı sağladı, kazandığım farkındalık ve huzur benim için paha biçilemez. Minnettarım.

 9. Sükriye G.

  Emine Hanım’la 2016 Mayıs ayında ağır depresyon ve sinir nöbeti geçirdiğim bir dönemde tanıştım. İnternetten yaptığım bir arama sonucunda bilgilerine ulaştım. İlk tercihim olma sebebi tamamiyle bana olan mesafesi olmasına rağmen, içinde bulunduğum durumu kavramam, durumumun nedenlerini sorgulamam ve bunlara karşı savunmalar geliştirmem de kısa zamanda aldığımız hızlı yolculuk ona olan mesleki güvenimin oluşmasına neden oldu. Kişilik bozukluğu, güven sorunu, öz güven eksikliği, depresyon, öfke kontrolü, kaygı bozukluğu, travmatik yaşantı, yoğun duygusal iniş çıkışlar, sorunların üstesinden gelememe, yalnızlık ve anlaşılmama hissi, kendini tanıma, ilişkisel uyum zorlukları, karar verme güçlüğü gibi sorunlarımı EFT Tekniği, Aile (sistem) Dizilimi, EMDR, ve MMPI Testi gibi tanı ve uygulamalarla halen çözümlemeye devam ediyoruz. Danışan – Psikolog ilişkisinde sağladığı başarılı mesafe, bu sağlıklı mesafeye rağmen onunla geçirdiğiniz her an hissettiğiniz samimiyet ve cana yakınlık, danışanına hissettirdiği güven, kendisine ve mesleki yeterliliklerine olan güveni, gelişim için hastalarına ve kendisine olan inancı, yeterliliklerini arttırmak için sürekli eğitim görmesi bana göre kendisinin en başarılı olduğu ve onu diğer meslektaşlarından ayıran konular. Emine Hanım’ı en kısa şekilde “Güvenilir”, “Ön Yargısız” ve “Çalışkan” sıfatları ile özetleyebilirim. Şuan kendisi gibi sadece iyi insanlar tarafından danışmanlık hizmeti veren Kiron Danışmanlık’ta, danışanlarına destek olmaya devam ediyor. Burası kendinizi evinizde gibi rahat hissedebileceğiniz, güven hissi uyandıran ve bulunduğunuzda sizi mutsuz hissettirmeyecek bir yer. Kendisinden danışmanlık almaya başladığımda, sinir nöbeti geçirdiğim bir anda, ondan her şeyi bir anda düzeltebilmesini istemiştim. Bana cevabı “Şükriye Hanım elimizde bir sihirli değnek yok ve yıllardır yaşadıklarınızı bir anda aşamayız, bu nedenle sabırlı olmalısınız” demişti. Bu gün onun hayatımın “sihirli değneği” olduğunu düşünüyorum. Psikolojide “Her İnsan Biriciktir” isimli bir felsefe olduğunu, daha da önemlisi benim, onun ve diğer insanlarında biricik olduğunu öğrenmemi kendisiyle tanışmama borçluyum. Normalleşme sürecimde yanımda olduğu, kendimi kısa sürede anlamam ve bulmam için harcadığı caba ve emekleri için ona her zaman minnettar kalacağım.

 10. Uzm.Psk.Şeyda UNCU

  Emine Hanımın klinik psikopatoloji bilgisi, psikoterapi yetisinin ve aynı zamanda danışanlarla kurduğu psikoterapötik ilişkisinin her zaman bireyin faydası etrafında oluşturduğunu görmekteyim. Psikoloji biliminin daha fazla böyle meslektaşlarımızla mesleki etik çerçevesine özen göstermesini dilemekle beraber kendisine bu hassasiyeti ve aynı zamanda bilime yaptığı katkısından dolayı teşekkür etmek isterim. Kendisi meslektaşım olmakla birlikte öznel ilişkimde de hayatıma eşlik eden biri olarak bu mesleki yetisinin “insan olmak” sürecinin bir parçası olarak evrildiğini görmek “ neden bu meslek?” sorusunun yeniden yanıtını vermektedir. Sevgilerle,

 11. C.T.

  Emine Hanımdan terapi almaya narsistik kişilik bozukluğu olan biriyle ilişkim sürecinde tamamen çökmüş olduğum zaman başladım. Bu teşhisi yalnızca birkaç seansta ‘ona’ Emine hanım koydu ve bana kitaplar tavsiye etti. Terapi ve kitaplar sayesinde duruma dışarıdan bakabildim, çok büyük bir farkındalık yaşadım ve bu ilişkiden birkaç ay içinde kurtulmayı başardım. Bu arada bu tarz bir ilişkiye çekilmemin ve günlük hayatta yaşadığım zorlanmaların çocukluğa hatta bebekliğe dayanan sebepler olduğunu da yine kısa sürede keşfettik ve kimi seanslarımızda günlük meseleleri konuşurken kiminde çok daha derine de inmeye başladık. Onunla birçok konuda rahatça konuşabiliyorum çünkü kendisini birçok alanda geliştirmiş ve geliştirmeye de devam ediyor. İnanıyorum ki aslında tüm hayatımı bugüne kadar etkilemiş bu bebeklik/çocukluk travmalarımı çözebildiğimiz zaman, bundan sonraki hayatım da çok farklı olacak. Bu güne kadar çok kez depresyona girmiş, ilaç kullanmış ve terapi almış biri olarak diyorum ki iyi ki sonunda Emine hanımla tanışmışım. Benim için büyük bir şans ve umuyorum ki bu terapiler hayatımın dönüm noktası olacak. Kendisine sonsuz teşekkürler.

 12. Psk.Esin YILDIZ

  Meslektaşım Emine Soybay’ı üniversite yıllarından beri tanırım. kendisi genç bir psikolog olmasına rağmen yalnızca kişilik özellikleriyle değil mesleki ve akademik anlamda da artıları olan kariyer hayatında oldukça başarılı, azimli, alanında yetkin, yenilikleri takip eden ve mesleki becerisini her geçen gün biraz daha geliştiren, analitik düşünme becerisine sahip, idealist bir psikologdur. Tereddüt etmeden psikolojik yardım alınabilecek başarılı ve alanına hakim olan Emine Hanım’ı İhtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

İnceleme yap

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.