Eğitim İçeriği

KİMLER İÇİN: Orta düzey yöneticiler, takım yöneticileri, birim yöneticileri, yönetici adayları, insan kaynakları profesyonelleri

SÜRE: 2 GÜN

EĞİTİM AMACI:

Koçluk becerileri kazanımı ile performansı ve yönetsel gelişimi güçlendirerek, yöneticilere insan merkezli bir yönetim anlayışı kazandırmayı, yöneticilikten liderliğe geçişin temellerini atmayı ve yeni yüzyıl dinamikleri ile uyumlandırmayı hedefler.

EĞİTİM KATKISI:

 • Potansiyelin sınırlarını genişleterek maksimum performansı ortaya çıkartma yönünde bir düşünce yapısı inşa etmek
 • Koçluk temelli yönetsel bilgi, beceri ve yöntemleri kazandırmak
 • Duygusal Zeka gelişimi desteklemek
 • İçsel güç farkındalığı yaratmak
 • Etkin bir yönetim anlayışının temellerini inşa etmek
 • İletişim becerilerini geliştirmek
 • Koçluk becerilerini iş ortamında uygulamaya olanak sağlayacak araç ve yöntemleri kazandırmak
 • Pozitif yönetim ve öğrenen zihniyet farkındalığıyla istenen sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırmak
 • İçsel ve dışsal motivasyon güçlerini keşfettirmek
 • Yöneticilikten liderliğe geçişin temellerini oluşturmak
 • Liderliğin temel özelliklerini ve yaratacağı değişimin farkındalığına ulaştırmak
 • Değişim kabiliyetini güçlendirmek

EĞİTİM METOTU

Eğitim içeriden dışarıya modeli ile uygulanmaktadır.

Eğitim öncesinde katılımcılara düşünme egzersizleri gönderilir ve zihnen eğitime hazır olmaları sağlanır.

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞINA BÜTÜNSEL BAKMAK

Birinci bölüm, katılımcıların yeni dünya yönetim dinamiklerini, insan odaklı bir yönetim anlayışının performansta yarattığı etkileri ve koçluk anlayışını anlamaları üzerinedir. Katılımcıların değişimin ve etkisinin bütününü görmelerini hedefler.

KENDİNİ TANIMAK VE İÇSEL GÜCÜ KEŞFETMEK

İkinci bölüm, katılımcıların bireysel olarak öz liderlik gelişimini hedefler. Kendilerini tanıma, kendi iş yapış şekillerini ve sonuçlarını fark etme, içsel güçlerini keşfetme, kendi duygu, düşünce, zihniyet kalıpları, davranışları ve sonuçlarını kavramak üzere koçluk araçları ve çalışmaları ile zenginleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunar. Potansiyelin kör noktalarını ve iletişimde çatışma kaynaklarını algılamalarını sağlar. Her katılımcının mevcut durumu ve hedefi arasındaki gelişim alanına odaklanarak ilerler. Öğrenmeyi kolaylaştıran ve önce kendinden başlayan farkındalık çalışmaları, yönetsel beceri kazanımı etkisini arttırır.

KOÇLUK BECERİLERİ KAZANMAK VE EKİBE GETİRMEK

Üçüncü bölüm, katılımcılara koçluk becerileri kazandırmayı ve kazanılan etkili yöntemlerle iş ortamında istedikleri yönde yaratacakları etkinin farkındalığına ulaştırmayı hedefler. Koçvari yönetim ve iletişim bilgi ve beceri kazanımı sonucunda yaratılan insanı anlama merkezli bir düşünce yapısı ve çalışma modeli ile hedefleri gerçekleştirmeye ve performansı güçlendirmeye odaklıdır. Katılımcıların yönettikleri ekiplerin kör noktalarını tespit etmelerine yardımcı olur. İletişim, geribildirim verme, motive etme, sonuç odaklılık, öz sorumluluk verme alanlarındaki gelişim süreci etkili araçlar, modeller ve vaka çalışmaları ile desteklenerek interaktif bir çalışma ortamı yaratılır. Katılımcıların ekiplerine ait özel bir ilerleme prototipi çıkarmaları ile bu bölüm sonlandırılır.

KOÇLUK ARAÇ VE YÖNTEMLERİNİ UYGULAMAK

Dördüncü Bölüm: Bu bölüme kadar yaşanan eğitim deneyimleri ve kazanılan farkındalıklar ışığında tüm öğrenimlerin çerçevesi çizilerek, koçluk araç ve yöntemlerinin iş ortamında kullanma becerisini kazandırmak üzere yapılan egzersizler ve vaka çalışmaları uygulanır. Koçvari yönetim anlayışının benimsenmesi ve davranış olarak sergilenmesi için etkili uygulamalarla bilgi ve becerileri güçlendirmeye fırsat sunulur. İş ortamında uygulamayı kolaylaştıran ödevler ve egzersizler ile eğitim tamamlanır.

Eğitmen Bilgileri

Başak Kitapçı

20 yıllık yönetim ve danışmanlık tecrübemle , kurucusu olduğu Linn Business Coaching firması bünyesinde, şirket organizasyon ve kültür gelişimi ve değişimi, İK yetenek yönetimi ve işletme yönetimi alanlarında Profesyonel Koçluk ve Yönetim Danışmanlığı hizmeti veriyorum. Kariyerim süresince Türkiye’nin önde gelen firmalarında yöneticilik yaptım ve eş zamanlı olarak akademilerde iç eğitmenlik ve mentorluk görevlerini üstlendim. Tüm bilgi ve deneyimi, Profesyonel Koçluk ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında aldığım akredite eğitimlerle birleştirerek, yeni nesil yaklaşımlar ve 21.yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde yarattığım metodolojilerle organizasyonlara ve işletmelere hizmet vermekteyim.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Koçvari Yöneticiler Kurumsal Eğitim” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.