Ebru sanatı görsel açıdan şölen haline gelen çok renkli ve kıymetli bir sanattır. Suyun üzerinde renk verme çalışmalarıyla yapılan süsleme sanatı olan ebru, günümüzde artık pek uygulanmamaktadır. Geleneklerimizde çok kullanılan bu sanatın önceleri kursları, eğitimleri yoğun şekilde bulunurken şimdilerde sınırlıdır.

Osmanlı döneminde uygulanan ebru sanatı, önemli bir iş koludur. Birçok kişiye kazanç sağlamıştır. Doğu topraklarından Avrupa’ya yayılmasıyla ebruya Avrupa’da, Türk kağıdı ismi verilmiştir. Tüm dünya üzerinde ilgi çekmiş, uygulanmış ve sevilmiş bir sanattır.

Kitre sayesinde yoğun hale getirilmiş suyun üzerine, özel olarak hazırlanmış boyalar aracılığıyla meydana getirilen desenlerin, kağıt üzerine nakledilmesi neticesinde yapılan bir süsleme sanatıdır. Görsel açıdan çok hoş renkler ve desenler meydana gelirken, evler için de çok değerli dekorasyon öğeleri oluşur. Ebru sanatında en önemli unsurlardan arasında; oda sıcaklığı, kullanılan boyaların ve fırçaların kalitesi yer almaktadır.

İçindekiler: 1 Ortaboy Biz – 1 Ebru Fırçası – 1 Lt Ebru Kitresi – 23×33 Ebru Teknesi – 6 Renk 30 ml Damlalıklı Ebru Boyası – 10 Adet A4 (20×29.7 ) Kağıt

*6 yaş ve üzeri.

Yaş

6 Yaş ve Üzeri

Marka

KUMTOYS

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“KUMTOYS- EBRU BASLANGIÇ SETİ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.