Eğitim İçeriği

Eğitim öncesi katılımcılara, ‘’İyimserlik Testi’’ gönderilir ve eğitim sonunda test tekrar değerlendirilerek, katılımcıların kazanım ve farkındalık sağlamaları hedeflenir.

AKIŞ

  • Duygusal Dayanıklılık (Rezilyans) Nedir?
  • Rezilyans’a Sahip Çıkmak (Hissetme, Anlama, Kabul)
  • Hangi durumlarda psikolojik dayanıklılığımız sınanır?
  • Belirsizliğin Sonunda Hep Olumsuzluk mu Var?
  • Bu Tür Durumlara Verdiğimiz Öğrenilmiş Tepkiler Nelerdir?
  • Daha Önce Yaşadığımız Buna Benzer Durumlardan Nasıl Çıktık?

Kaçınılmaz bir şekilde büyüyen ve dünyayı dönüştüren bir kuvvet var öyle değil mi ve pandemi bu büyüme ve dönüşmenin tam da merkezinde bu dönem ve hepimiz bu durumdan çok yorulduk, ksıtlamalar, yeni alışkanlıklar, yeni düzen ve adapte olabilecek miyiz endişesi gündeme geldi. Bütün mesele bu dünyayı değiştiren, dönüştüren kuvvete karşı sabit durmak istememiz, eylemsizlik hali. Duygusal yorgunluk diye bir şey var, fiziksel olarak gayet iyiyken hissettikleriniz ve düşündükleriniz yüzünden parmağımızı oynatacak halimiz olmayabiliyor ve bu çok normal. Çünkü ruhumuz yorgun ve endişeli olduğunda beden doğasıyla bu duruma tepki veriyor.

Bu eğitimde, üzerimizde biriken bu yorgunluğu atmayı beraberce deneyimleyerek, içimizdeki gücümüzü farklı bir bakış açısıyla açığa çıkararak , bize katkısı olacak yeni açılar oluşturarak, sizlere davranış değişikliği yolunda adımlar atmak için fikir önderliği yapmak arzusundayım.

Eğitimimiz interaktif olup, bolca yaşanmışlık hikayeleri, deneyimlenmiş teknikler, imgeleme teknikleri, koçluk pratikleri ve cebinize koyup hayata geçirebileceğiniz pratik bilgilerle, gerçekçi ve bütünsel yaklaşım zihniyetinde tasarlanmış bir eğitimdir.

Eğitmen Bilgileri

Şeli Kantar

Wellness ürünler, restoran ve otel tekstili, turizm sektörlerinde 30 yıllık satış deneyimim var. Mayıs 2019’dan beri Mastercamp’ten aldığım Danışmanlık ve Eğitmenlik eğitimimi tamamladım.

Eylül 2019’da kurumsal hayatımı sonlandırdım. ve kariyerime satış eğitmeni / danışmanı olarak devam ediyorum. Hali hazırda, kurumlar için eğitim tasarlıyor, hem kurumsal hem bireysel olarak danışmanlık hizmeti sunuyorum.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kuvvetle Ayağa Kalkmak” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.