NASIL BİR DENEYİM YAŞAYACAKSINIZ?
Ego duruşunuzu geride bırakın, farklı açıları değerlendirin ve sizi yeni iç görülere, anlatılara ya da farklı fikirlerin birleşimine götüren kolektif odaklı zihninizle tanışın.
Dinleme sanatını deneyimleyin.
Bir yuvarlak masa deneyimini çevrimiçi olarak deneyimleyin. Ortaya konan ortak bir soruyu beraber irdeleyin. Bu soruyu, kendi deneyimlerinizden yola çıkarak, derinlemesine ve felsefi inceleme fırsatı bulun. Böylece odaklı ve etkin iletişim için bakir düşünmeye doğru bir yolculuğa çıkın.
Unutmayın felsefe, erdem sevgisi demektir. Erdem yolunda düşünce bağımlılıklarımızdan kurtulmak için birbirimizi gerçekten dinlemenin deneyimini yaşayın.

Online Socratic Dialogue bir Design Playing™ hizmetidir.
Daha fazla bilgiyi designplaying.co yada @design.playing üzerinden edinebilirsiniz.
Copyright © 2020, Design Playing
Licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License,
CC BY-NC-ND 4.0

KATILIM KOŞULLARI VE YÖNLENDİRMELERİ
19.30’da Online Socratic Dialogue seansımız başlayacaktır. 10 dakika insanların hazırlık aşaması sonrasında diyalog katılıma kapatılacaktır. Katılıma gecikmeniz durumunda katılım hakkınız yanacaktır.
Diyalog asgari 4 kişinin katılımı ile gerçekleşebilir. Bu nedenle kayıt olup katılım göstermeyecekseniz en geç 2 gün öncesine kadar haber vermeniz gereklidir. Böylece yerinize başka kişinin katılması sağlanır. 2 gün öncesine kadar haber vermeden katılım göstermediğinizde ücret iadeniz olmayacaktır.

2,5 saat süre boyunca dinleme sanatını deneyimleyeceğimiz için yerlerimizden ayrılmayacağız ve odağımız birbirimizde olacaktır. Bunu kaliteli ve rahatça sağlayabilmek için seans öncesi:

1. Zoom sistemi üzerinden gerçekleşecek seans için bilgisayarınızdan bağlanın ve önden e-postanıza gelen davetten kayıt olup, gerekli kurulumu bilgisayarınıza yapın
2. Karnımızı tatlı ve hafif bir şekilde doyurmuş olalım
3. Yanımıza sularımızı alalım
4. Tuvalet vesaire ihtiyaçlarımızı karşılayalım
5. Seansımızın tamamını odaklı bir şekilde geçirebilmek için konforunuzu sağlayacak güzel eşyalarınız yanınızda olsun. (Ör: Uzun süre oturduğunuzda üşümeyin diye şal/battaniye)

Meir Benezra ile “Online Socratic Dialogue” için 3 inceleme

  1. Gülümser Baran Şen

    Design Playing ile Socratic Dialogue ilham vericiydi. Sadece arkadaşça bir konuşmanın tadını çıkaracak ve açık bir görüşme yapmanın yanı sıra, sinir bozucu diyaloglardan nasıl kaçınacağınız ve kiminle etkileşime girdiğinizi tam olarak anlayabileceğiniz hakkında ipuçları alacaksınız. Ayrıca tüm bunları çok rahat hissederek yapacaksınız.

  2. Ceren Ergün

    Duygularımı tamamen yabancılarla paylaşmak ve aynı duygular ve benzer enerjilerde 2,5 saat kalmak için bir fırsat bulmak benzersizdi. Nasıl bu kadar farklı olduğumuzu ve çok benzer olduğumuzu keşfetmek son derece şaşırtıcı. Sadece şimdiki ana odaklanmak ve sorunlarıma daha önce hiç düşünmediğim açılardan bakmak çok rahatlatıcı. Bir sonraki Sokratic Dialoque’u dört gözle bekliyorum

  3. Fergül Guyard

    Benim için önce kaygıyla başladığım acaba tanımadığım insanlarla neyi ne kadar paylaşırım dediğim bir noktadayken, bitmemesi için umut ettiğim, her anından zevk aldığım ve çok şey öğrendiğim bir seans oldu. Hayata farklı gözle bakmak adına benim için önemli bir alan oluştu. Sokratik Diyalog benim yaşam biçimim artık. Teşekkürler Meir& Mehmet, iyi ki varsınız

İnceleme yap

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.