Eğitim İçeriği

Bu eğitim satışın adımlarını (Müşteriyi doğru tanımlama, sunumu uygun biçimde yapma ve satışı kapama) ve doğal olarak bizden farklı görüşlere sahip olan kişilere bir ürün, bir hizmet ya da bir fikir satarken kullanabileceğimiz ikna tekniklerini içeriyor.

Öğretilecek tekniklerle katılımcıların satılan ürünün, hizmetin ya da fikrin içeriğinden çok ifade ediliş ve sunuş biçiminin alıcıların kararlarını bilinçli ya da bilinçaltı yollardan nasıl etkilediğini anlamalarını sağlıyor. Diğer yandan zor müşterilerle baş etme, itirazları karşılama, müşteriye ayak uydurma, otorite kurma, isabetli sorular sorma, etkin dinleme, özellikleri faydaya, faydaları motivatörlere ve satış konuşmalarına çevirme gibi konu başlıklarımız var.

Eğitimde birçok reklam ve satış uygulaması örnekleriyle ikna metotları incelenirken katılımcılarla ürün vaadini oluşturma, satış konuşmasını hazırlama ve pratik olarak ürün/fikir satma alıştırmaları da yapılacak.

Eğitmen Bilgileri

ARZU İREZ

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arzu 32 yıllık iş hayatının büyük bir kısmını başta P&G olmak üzere ağırlıklı olarak çok-uluslu şirketlerin Satış ve Pazarlama bölümlerinde geçirmiş, sırasıyla MT, Ürün müdürü, Grup Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direkötörü olarak değişik boyutlarda ekipler yönetmiştir.

Profesyonel iş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok mesleki eğitim aldığı ve bunları uygulamalı olarak hayata geçirdiği düşüncesinden yola çıkarak 2007 yılında eğitmenlik/danışmanlık sektörüne adım atan Arzu İrez 12 yılı aşkın sürede 200’den fazla şirkette 10,000’den fazla kişiye eğitim vermiştir. 1250 günlük eğitmenlik tecrübesinin içinde hemen hemen tüm sektörler ve buralarda faaliyet gösteren büyük şirketlerin işe yeni başlayan MT’lerinden CEO’larına kadar çok geniş bir gam mevcuttur. Eğitmenliğin yanısıra üstdüzey yönetici koçluğu da yapmış, üniversitelerde, şirket/bayi toplantılarında konuk konuşmacı olarak görev almış, yurtdışında yabancı dilde global eğitim programları vermiş ve Türkiye’de faaliyet gösteren dünya devi birçok kuruluşun global eğitimlerinin Türkiye bacağını yürütmüştür.

Satış/Pazarlama ve kişisel gelişim alanlarında da sıkça eğitim vermesine rağmen en çok tercih edilen konu başlığı “Yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme”dir. En güçlü yanı şirketlerin/kişilerin ihtiyaçlarına ve sürelerine uygun içerik ve akışta eğitim programları tasarlamak ve bu eğitimleri İngilizce/Türkçe olarak iki ayrı dilde verebilmektir.

Arzu İrez dünyanın önde gelen ilk 10 danışmanlık firmasından biri olan Accenture’ın Türkiye’de akredite ettiği tek eğitim danışmanıdır ve bu şirketle faaliyetlerini Türkiye ve komşu ülkelerde sürdürmektedir. Ayrıca Management Blanchard International’ın da kontratlı akredite eğitim danışmanı olan İrez Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Satışın Psikolojisi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.