Odanızda çok şık ahşaptan maket ev olmasını istemez misiniz? Üstelik bu evi siz oluşturacaksınız. Hatta oluşturduğunuz bu evin içine devre hazırlayıp, yerleştirerek, evinizi aynı zamanda gece lambası yapmaya ne dersiniz?

Maket Ev Yapımı STEM Etkinliği
Son yılların parlayan yıldızı STEM eğitimi ise, bu eğitim uygulanırken kullanılan ahşap oyuncak çeşitleri arasındaki yıldız ise Ahşap RGB Ev’dir. Ahşap maket ev fiyatları oldukça uygun olduğu için ebeveynler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilen maket ev kolay uygulanabilmesi ve pek çok kazanımı olması ile de tek taşla birkaç kuş vurmanızı sağlıyor.

Oyuncak maket ev modelleri ile neden sonuç ilişkisi kurma ve yönergelere uyma gibi kabiliyetler tetiklenirken; oyun kurma, problem çözme ve analitik düşünme becerileri de gelişiyor. Basit maket ev yapımı sonrasında elde edilen kazanımlar bunlarla sınırlı değil elbette. LED, devre kurulumu, mimari, ürün geliştirme, tasarım… Burada ne ararsanız mevcut!

Başta da belirttiğimiz gibi pek çok kuş vurmak mümkün. Çocuğunuzun el becerisi gelişirken el-göz koordinasyonu güçlenecek, dikkat ve konsantrasyon gelişimi sağlanacak ve iki boyut ile üç boyut arasındaki farkları gözlemleyebilecek. Buna bağlı olarak iki boyutu analiz ederek üç boyuta çevirmeyi öğrenerek mekanik, yapım, tasarım, inşaat ve kontrol kabiliyetlerini daha da pekiştirme fırsatı elde edecek.

https://www.youtube.com/watch?v=CWqi0nljZ58

Yaş

5-7 Yaş, 6 Yaş ve Üzeri, 7-11 Yaş, 8 Yaş ve Üzeri, 9 Yaş ve üzeri, 10 Yaş ve Üzeri

Marka

Stemist Box

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“StemistBox-Ahşap RGB Ev” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.