Mekanik, bilimsel, titreme yeteneğine sahip bir robota sahip olmak istemez misiniz? Kolay tasarlanabilen, kolay üretilebilen, bir robottur. Ürünümüzde; devre mantığı, motorlar, elektrik enerjisinin mekanik enerjiye dönüşümü uygulamalı olarak öğrenilebilir. Diğer araçların tersine tekerlekleri yoktur ve motor yere değmez. Hoverboard hareketi için gerekli enerjiyi, öğrencinin kendi tasarladığı titreşim motorundan alır.

KAZANIMLAR

Ürünümüz; “Devre tamamlama, denge-mühendislik, normal DC motor ile titreşim motoru yapma, ürün geliştirme” gibi ana kavramlarla birlikte aşağıdaki kazanımların edinilmesine katkı sağlar.

Üretkenliği ve hayal gücünü geliştirmek
Elektrik enerjisini, mekanik enerjiye dönüştüren motorları yakından tanıma
Özgün materyal üretme, orijinal fikirlerin ortaya çıkmasına olanak sağlama
Deneyim oluşturmak, somutlaştırma
Günlük hayat içerisinde özellikle elektrik konularını keşfetmelerine yardımcı olma
Öğrenmede uyarıcı etki oluşturarak, akılda kalıcılığı artırma ve dersleri eğlenceli hale getirme
Bilimsel aktivitelere yönelik bilinç kazandırma
Yenilikçi düşünme ve problem çözme yeteneklerini geliştirme
Grup çalışma ruhunu ve bilincini aşılama
DENEYİMİN SOMUT ÇIKTISI

Deneyim sonunda çocuklar ürettikleri “İlk robotları” ile doyasıya oynayacaklar. Ürünümüz endüstriyel değildir. Problem çözebilme, nihai hedeflerimiz arasındadır. İlk robotları bozulduğunda soruna çözüm bulmasını, tamir etmeye çalışmasını amaçlıyoruz. Temassızlık olduğunda kabloyu kesmesini, kablo ucundaki jumperı kaldırarak, bağlantıyı kendisinin kurmasını, onarmasını istiyoruz.

Vermiş olduğumuz üründe ana gövde olarak abeslang kullandık. Öğrencilerimizin ilk robotu farklılaştırma, hackleme ile başka malzemeler kullanarak ta farklı robotlar yapmasını istiyoruz. Abeslang gövde yerine başka malzemeler kullanarak, robotunun çalışma durumunu gözlemlemesini istiyoruz. Yaparak-yaşayarak ve deneyerek öğrenmenin kalıcılığı prensibinden hareket ediyoruz. Mesela; pet şişe ile deneyimleyen öğrencimizin hareket etme durumunu gözlemlemesini ve sonuca bağlamasını arzuluyoruz.

Problem sever insanlarız ve ürünlerimizde problem çözümü için öğrencilerin ebeveyn/mentör eşliğinde problem çözümüne yönelmesini istiyoruz. Deneyimlerinizi, farklılaştırma çalışmalarınızı ve her türlü sorularınızı info@stemistlab.com’a yazabilirsiniz. Yaptığınız yeni ürünlerin foto paylaşımı, bizleri mutlu edecektir.

 

Yaş

5-7 Yaş, 6 Yaş ve Üzeri, 7-11 Yaş, 8 Yaş ve Üzeri, 9 Yaş ve üzeri, 10 Yaş ve Üzeri

Marka

Stemist Box

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“StemistBox-Mini Hoverboard (İlk Robotum)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.