Eğitim İçeriği

Günümüz zorlu rekabet koşullarında yöneticilerin yaşadığı en temel sorun işi yönetmek ile insanı yönetmek arasındaki ilişkiyi kurmaktır.

İşi yönetmek insanı yönetmekten geçtiği için yöneticilerin bu bilgi ve beceriye sahip olana kadarki süreçte yaşadıkları deneyim, tek tip bir yönetim tarzının onları arzulanan sonuca ulaştıramadığını, içinde bulunulan duruma ve karşımızdaki kişinin bilgi, beceri, tecrübe, motivasyon ve özgüvenine bağlı olarak farklı yönetim yaklaşımlarının gerekliliğini ortaya koymaktadır.

En büyük yatırım kalemlerinden biri olan “insan” doğru yönetilmediği ya da yönlendirilmediği zaman açık ve ölçülebilir hataların ve kayıpların yanısıra ciddi oranda gizli ve ölçülemeyen iş, kaynak ve insan kaybı da yaşanmaktadır. Çalışanlar, motivasyonunu, özgüvenini ve inancını yönetim hatalarıyla kaybedebilmekte, bunun sonucunda sahip oldukları bilgi ve beceriyi ortaya koymaktan vazgeçebilmekte, hatta verimliliği düşürecek şekilde hedefe zıt yönde eylemlere geçebilmektedir.

Çalışanların verimliliğini artırmak, onların potansiyellerini maksimum performansa dönüştürerek iş üzerinde gelişimlerini sağlamak ve onları ileride daha çok sorumluluk alabilecekleri pozisyonlara hazırlamak ilk amirlerin en temel görevleri arasındadır.

Eğitimimiz yöneticilere bu görevi en başarılı şekilde yerine getirebilmek için ihtiyaçları olan temel bilgi ve becerileri kazandıracak, beraberinde hedeflendirme, motivasyon, delegasyon ve geribildirim gibi yönetim araçlarını hassas dengede kullanmalarının yöntemini ve formülünü verecektir.

Eğitmen Bilgileri

ARZU İREZ

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arzu 32 yıllık iş hayatının büyük bir kısmını başta P&G olmak üzere ağırlıklı olarak çok-uluslu şirketlerin Satış ve Pazarlama bölümlerinde geçirmiş, sırasıyla MT, Ürün müdürü, Grup Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direkötörü olarak değişik boyutlarda ekipler yönetmiştir.

Profesyonel iş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok mesleki eğitim aldığı ve bunları uygulamalı olarak hayata geçirdiği düşüncesinden yola çıkarak 2007 yılında eğitmenlik/danışmanlık sektörüne adım atan Arzu İrez 12 yılı aşkın sürede 200’den fazla şirkette 10,000’den fazla kişiye eğitim vermiştir. 1250 günlük eğitmenlik tecrübesinin içinde hemen hemen tüm sektörler ve buralarda faaliyet gösteren büyük şirketlerin işe yeni başlayan MT’lerinden CEO’larına kadar çok geniş bir gam mevcuttur. Eğitmenliğin yanısıra üstdüzey yönetici koçluğu da yapmış, üniversitelerde, şirket/bayi toplantılarında konuk konuşmacı olarak görev almış, yurtdışında yabancı dilde global eğitim programları vermiş ve Türkiye’de faaliyet gösteren dünya devi birçok kuruluşun global eğitimlerinin Türkiye bacağını yürütmüştür.

Satış/Pazarlama ve kişisel gelişim alanlarında da sıkça eğitim vermesine rağmen en çok tercih edilen konu başlığı “Yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme”dir. En güçlü yanı şirketlerin/kişilerin ihtiyaçlarına ve sürelerine uygun içerik ve akışta eğitim programları tasarlamak ve bu eğitimleri İngilizce/Türkçe olarak iki ayrı dilde verebilmektir.

Arzu İrez dünyanın önde gelen ilk 10 danışmanlık firmasından biri olan Accenture’ın Türkiye’de akredite ettiği tek eğitim danışmanıdır ve bu şirketle faaliyetlerini Türkiye ve komşu ülkelerde sürdürmektedir. Ayrıca Management Blanchard International’ın da kontratlı akredite eğitim danışmanı olan İrez Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Yöneticilik Becerilerini Geliştirme” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.