1 Şubat – Kova Yeniayı

Burak

Saat 08:45’te Kova burcunun 12 derecesinde bir yeniay meydana geldi. Satürnyen etkilere sahip bu yeni ay Uranüs’ten sert etkiler alırken ay düğümlerinden nasibini alıyor. Bu etkiler özellikle ekonomi ve ilişkiler alanına işaret ederken yeni para kazanma yolları üretmek, yeni fikirler, projeler geliştirmek adına destekleyici etkiler sunacak.

Aşk, flört ve ilişkilere baktığımızda ise ani Venüs’ün Uranüs’ten aldığı destekle çözüm odaklı yaklaşımları beraberinde getirecek ancak sürtüşmelere, tartışmalara da açık bir dönem olduğu için dikkat etmekte fayda var. İlişkisi olamayanlar içinse şahane bir dönem Mars ile Venüs elele hareket ederek güçlü ve uzun soluklu birliktelikleri beraberinde getirecek.

Venüs retrosuyla birlikte içimize kapandığımız izole olduğumuz ve hayattan zevk alma aşamasında bıkkınlık geçirdiğimiz günler sona erdi, Merkür Retrosunun da bitmesine günler kala bu yeni ay bilinçaltımızdaki travmatik meselelere ışık tutarak silkelenmemize yardımcı olacak. Özellikle Merkür retrosuyla kendimizi çokça sorguladığımız bu süreçten çıkarken 4 Şubat’tan itibaren derin bir nefes alarak gülümseyeme başlıyoruz.

MC ve Chirondan destekleyici açılar alıyor ve anın haritasında İstanbul saatiyle Kova burcu yükseliyor. Karşımıza çıkacak olan kişilerin destekleyici adımlar atmamıza yardımcı olacağı bir süreç. Aynı zamanda kariyer konusunda da çabalarımızın karşılığını alıp meyvelerini yiyebileceğimiz bir süreç bizleri bekliyor.

Bu dönemde yaşanan her şey ilerlememize katkı sağlayacak, kendimize gelmemizi ve yeniden başlama gücünü kendimizde bulmamıza yardımcı olacak.

Ülke olarak baktığımızda, uçak savaşlarının, soğuk savaşların yaşanacağı bir döneme giriyoruz.

Burçlara Etkileri;


Koç ve Yükselen Koç’lar;

uzun zamandır içinize kapanmanıza sebep olan etkiler sona ererken bu yeniayla birlikte Güneş gibi parlıyorsunuz. Çabalarınızın karşılığını alacağınız kendinizdeki değişimlerin farkına varacağınız şahane bir dönem. Sosyal çevrenizi genişleterek yeni arkadaşlar edinebilir yeni ortamlara katılabilirsiniz. Yeni ortamlar beraberinde yeni bir aşkı da getirebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa’lar;

Kariyerinizle alakalı uzun zamandır beklemede olduğunuz üzerinde çalıştığınız tüm işlerin karşılığını alabileceğiniz bir süreç ve aynı zamanda bazı yüzleşmeler de söz konusu olacak bu anlamda. Ruhsal farkındalığınızın yüksek olacağı bu dönemde ilerlemeniz için gökyüzü destekçiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler;

Yeni bir eğitim almak, bir ruhsal gelişim aktivitesine katılmak gibi konular gündemde olabilir. varsa yurtdışı bağlantılı işlerinizle alakalı gelişmeler söz konusu. Özellikle çalışma arkadaşlarınızla aranızda yaşanabilecek tartışmalardan uzak durun. Yeniaydan destekleyici etkiler aldığınızda yeni fırsatlar kapınızı çalmaya hazır.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler;

Yine yangınlar yine siz. Gündem elbette para, kazançlar, krediler vs. Bu dönemde bir hakedişle emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz ancak ödemeler de bir yandan artabilir dikkatli olun. Venüs ve Mars’ın karşıt burcunuzda ilerliyor oluşu tutkulu bir aşkın habercisi gibi duruyor.

Aslan ve Yükselen Aslan’lar; 

Tam karşıt burcunuzda gerçekleşen yeni ay ilişkiler konusunda yaşadığınız zıtlaşmaların sonuna geldiğinizi gösterirken çözüm odaklı ve yeni kararlarla ilerleyebileceğiniz yeni bir dönemi işaret ediyor ve yeni başlangıçlar için bazı sonlara ihtiyaç var. Aile konuları kafanızı çok meşgul ederken kendinizi dinlemeye ihtiyacınız olan bir süreç. En kendi halinizde ilerlemeye devam edin.

Başak ve Yükselen Başak’lar;

Yeni işler, projeler, fikirler geliyor, bu anlamda oldukça destekleyici etkiler sunuyor gökyüzü. Bir evcil hayvan edinmek, rutinlerinizi değiştirmek, spora başlamak gibi düşünceleriniz varsa muazzam bir zaman. Aşk aşk aşk kapıyı çalıyor.

Terazi ve Yükselen Terazi’ler;

Yeniaydan destekleyici açılar alarak yeni bir aşka yelken açmaya hazırlanıyorsunuz. İlişkisi olanlar içinse var olan sorunları masaya yatırıp çözüm bulma zamanı. Yeni kararlar alarak ilişkinizdeki rutini değiştirip keyifli zaman geçirebileceğiniz alanlar oluşturabilir, çocuklarınıza vakit ayırıp ailecek yapılabilecek aktiviteler planlayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep’ler;

Aile ve aile büyükleriyle ilgili konular gündemde olurken onlarla ilgilenmeniz gerekebilir aynı zamanda kendinizi çokça sorguladığınız dönemden çıkarak yeni kararlarınızı hayata geçirmekle de ilgileneceğiniz bu süreçte kardeşlerinizden göreceğiniz destek yüzünüzü güldürecek. Büyük bir aşk kapıda, kapıyı açmaya hazır mısınız?

Yay ve Yükselen Yay’lar;

Yeniayın olumlu etkilerinden faydalanırken ticari faaliyetler konusunda yeni projeler ve yeni fikirlerle yeni para kazanma yolları oluşturabilirsiniz. Ailenizden gelecek olan destek sizi oldukça rahatlatacak ilerlemek istediğiniz noktada güzel gelişmelere katkı sağlayacak. Aşk son dönemde çok yıpratıcı oldu yaraları sarma zamanı.

Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar;

Zamlar mı desem terfiler mi? Kazanca kazanç eklemek, ilerlemek, zirvenin basamaklarını tırmanmak işte tam da böyle bir süreç. Bu süreçte kafanızı bunlar çok meşgul ederken hiç beklemediğiniz bir aşk da size doğru yola çıkmış durumda. Maşallah diyelim kem gözlere.

Kova ve Yükselen Kova’lar;

Vee Yeniayın yükseleni Kova’lar, ilişkiler, ortaklıklar, yeni birliktelikler, bu birliktelikleri resmiyete taşıyacak adımlar hepsi için destekleyici etkiler sunuyor gökyüzü. Kariyer anlamında yaşayacağınız ufak tefek problemler canınızı sıkmasın, Güneş parıl parıl parlamanızı sağlayacak.

Balık ve Yükselen Balık’lar;

Bilinçaltınız uzun zamandır gündeminizi meşgul ederken şöyle derin bir nefesle ohhh diyeceğiniz günler geldi. Şubat’ın ikinci haftasından itibaren daha verimli ve beklentileri karşılayan bir döneme giriyorsunuz. Yeni iş fırsatları elde edebilir, yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Biraz rahatlamaya ihtiyacınız var ne zorluklardan geçtiniz, kendinizi ödüllendirin.

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191