20 Nisan 2023 Koç Burcunda Hibrit Güneş Tutulması

20-nisan-2023-koc-burcunda-hibrit-gunes-tutulmasi

Güneş ve Ay’ın kavuşması bir döngünün başlangıcını anlatır. Bir düşünce oluşur, hilal fazında adım atılır, dolunayda bu düşüncenin somut halini görmeye başlarız, son dördünde netice alırız. Hibrit tutulmalar gökyüzünde 9- 10 yıllık zaman döngülerinde nadir gerçekleşen tutulmalardır. Kriz ve kargaşayı getirir. Bu tutulma neden çok önemli? Hem bir hibrit tutulma, hem anaretik derecede. Bir şeyleri sıfırdan başlatmaktan ziyade süregelen bir düzeni krizle ve kaosla değiştirecek.


Öncü bir burcun son derecesinde ve an haritasında 12.evde olması iç dünyamızda bir şeylerin değişeceğini vurguluyor. Tutulma anında birçok gezegen 12.evde. Gizlide saklıda dönen olaylar bir bir ortaya çıkacak demektir bu. Tutulma günü Merkür’ün de durağan pozisyona geçecek olması ve bu konumunda tutulma yönetici Mars ile olan açısı, aynı zamanda Venüs ile olan karşılıklı ağırlaması son vermek istediğimiz ama cesaret edemediğimiz durumları bir cesaretle bitirebileceğimizi söylüyor aslında. Bu son vermek istediklerimiz gerek sosyal ilişkiler gerek özel ilişkiler olabilir.


Koç burcu temalarına baktığımızda cesaret, yenilse de yeniden başlamak ve mücadele etmeyi görürüz. Fakat gölge yönünde düşüncesizce alınan hızlı kararlar ve bencillik de vardır. Güneş ve Ay’ın Jüpiter ile kavuşumu bu etkiyi büyütecektir. Altı boş girişimlerimiz hüsranla sonuçlanabilir demektir bu. Fakat cesaretiniz var ise sıfırdan bir düzen kurmak için kullanabilirsiniz bu tutulmayı. Bununla beraber tansiyon ve migren problemi olanların ekstra dikkat etmesi gerekir. Dikkatsizlikten kaynaklanan kazalar, yanıklar ve baş bölgesi yaralanmaları olabilir.


Güneş ve Ay koç burcunun 29 derecesinde kavuştuğunda ufukta boğa burcunda Uranüs ve Merkür yükseliyor. Bireysel anlamda içinde bulunduğumuz durumlara farklı bakış açıları geliştireceğimiz, fikirlerimizin sürpriz bir şekilde yön değiştireceğini söyleyebilirim. Canımızı sıkan olaylara dürtüsel ve fevri çıkışlar yapabiliriz. Sonunu düşünmeden bir çırpıda kestirip atabiliriz.


Plüto’nun konumuna baktığımızda içinde bulunduğumuz süregelen durumların geri dönülemez bir şekilde yıkılacağı ve sancılı da olsa yeniden yapılanacağını söyleyebiliriz. Belirsizlikleri netleştirmek isteyeceğiz fakat belirsizlik içinde kaybolma riskimiz de yok değil. Belki de en güzeli hesabımızı iyi yapıp hilal fazında harekete geçmek olacaktır.


İlişkiler anlamında ise krizler, saplantılar ve kaosla gelen çözülmeler yaşanacak. Geçmişten gelen yetersizlik hissi, geçmişte uğradığımız haksızlıklar ve geride bıraktığımız kırgınlıkları düşmanlığa dönüştürmektense deneyim kabul edip yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Duygusal olarak idealize ettiklerimiz, belki bile isteye kendimizi kandırdığımız durum ve kişilere karşı bir cesaretle bağlarımızı tamamen koparabiliriz. Bununla beraber geçmişte yapılan hataları ve artık olmaz düzelmez dediklerimizi rayına oturtmak için de dengeli ve uyumlu iletişim kurabilmek adına cesaret edip adım atmak isteyenler olabilir. Fakat sonunun dramatik bir şekilde hayal kırıklığı ile bitme riskini de alarak atın bu adımları 😊 Bununla beraber bir kısım ilişkilerde denge ve eşitlik arzusu arayışındayken bir kısım için yeni başlangıçlar ve var olan ilişkinin bir adım ileri taşınması gündemleri de olacaktır.


Dürtüsel eylemler, gereksiz risk almalar, kendimizi ön plana çıkarmakla kendimizi savunmak zorunda kalmak, güç ve ego savaşlarının beraberinde getirdiği yıkımlara ve yeniden doğuşa şahit olacağımız bir sürece start veriyor gökyüzü.


 


Hepimize kolaylıklar dilerim.

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191