Hidayet Çalışkan

Psikolog

Hidayet Çalışkan

(1)

Ücretsiz 10 Dakika Ön Görüşme

10 dk.

(1 görüşme)

Ücretsiz

Ücretsiz 10 Dakika Ön Görüşme

45 Dakikalık Bireysel İlk Görüşme

4'lü paket 45 dakika görüntülü psikolojik görüşme

60 dak. görüntülü çift görüşmesi

Merhabalar, Ben Psikolog & Psikoterapist & İlişki ve Aile danışmanı Hidayet ÇALIŞKAN, Elazığ (1969) doğumluyum. İlk Orta ve lise öğrenimimi Elazığ'da tamamladım.1989-1993 yıllları arasında Üniversite lisans eğitimimi Ankara Hacettepe üniversitesi Psikoloji bölümünde başarı ile tamamlarken eğitim süresince klinik anlamda psikoterapi ve psikopatoloji ile özel ve mesleki olarak ilgilendim. Stajımı hem resmi hemde özel bir kaç klinikte tamamladim. Uzun yıllar (30 yıl) kamu hizmetinde psikolog olarak,Çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çiftlerle ilgili birçok resmi ve sivil toplum kuruluşlarında psiko-sosyal ve klinik çalışma ve araştırma projesinde yer aldim.

OKULLAR EĞİTİMLER VE SERTİFİKALAR:

Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarına bağlı çocuk, genç, kadın, aile ve yaşlılara yönelik 30 yıl psikolog olarak psiko-sosyal ve klinik çalışmalarda bulunduktan sonra, ayrıldım.2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Programını başarı ile tamamladıktan sonra, Aile Eğitimi Programı Formatörü oldum. Muş, Ağrı, Malatya Tunceli illerinde Bölge Koordinatör Formatörlüğü görevlerini başarı ile tamamlayarak Bakanlık tarafından TEŞEKKÜR BELGESİ ile ödüllendirildim. 2000 yılından bu yana profesyonel olarak çocuk yetişkin, ergen aile ve çift danışanları ile online ve yüzyüze psikoterapi süreci yürüttum.2015 yılından itibaren daha çok online terapi ve psikolojik çalışmalar yapmaktayım. Uzmanlık alanlarımı nitelikli kılmak adına; İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Merkezinde Psikiyatrist Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen Bütüncül Psikoterapi eğitimimi teorik, formülasyon ve süpervizyon şeklinde üç yıl boyunca başarı ile tamamladım. Terapilerde Dinamik temelli ; Bütüncül Psikoterapi temel ekseninde, danışanın ihtiyacına göre Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi, Aktarım Odaklı Psikoterapi Yaklaşımı, Ego Durumları Terapisi, Duygu Odaklı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımınını benimsemekteyim.

ONLİNE PSİKOTERAPİ VE ONLİNE PSİKO-DANIŞMANLIK SÜRECİ HAKKINDA ;

Terapistiniz olarak benimle birlikte belirlediğiniz aralıklar ile olacaktır. Her bir seans 30 dk sürer. Seanslar tam saatinde başlayacaktır. Bu seanslar süresince şikayet ve sorunu ve sizi ayrıntılı tanıyıp ilerliyor olacağız. Seanslarda konuşulanlar üçüncü şahıslar ile asla paylaşılmayacaktır. Herhangi bir sebep ile yapılacak olan seans iptalleri en az 24 saat öncesinden haber verilmelidir. Değerli danışan, terapi sürecinizde sorunlarınızla baş etmenin yanı sıra; psikolojik sağlamlık, öz şefkat ve bilişsel esneklik ve psikolojik farkındalık becerilerinizi de birlikte çalışarak geliştireceğiz. Kendinizi ve çevrenizi anlamak, Psikolojik ve zihinsel Farkındalık kazanmak, Öz şefkatinizi artırmak, Anda ve dengede kalabilmek, Yargılanmadan anlatmak ve anlaşıldığınızı hissetmek Sorunlarınızla baş etmek istiyorsanız benden yardım alabilirsiniz. Eğer bu cümlelerden biri veya birkaçı: "Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum" "Hayatımda bir şeyler eksik" "Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum" "Harekete geçemiyorum" "Belirsizlik beni yoruyor" "Sabırsızım, bir şeyler hemen değişsin istiyorum" size uyuyorsa yine benden destek alabilirsiniz. Benden yardım alabileceğiniz konular neler?

🔸Duygularla baş etme - duygu düzenleme - duygu yönetimi

🔸Kaygı, korku, stres, mutsuzluk ve öfke

🔸Değersizlik ve yetersizlik duyguları

🔸Aşırı düşünme alışkanlığı

🔸Erteleme alışkanlığı

🔸Belirsizliğe karşı tahammülsüzlük

🔸Mükemmeliyetçilik

🔸Öz güven sorunu

🔸Karar vermekte zorlama

Dikkat edilmesi gereken noktalar: Almış olduğum eğitim ve tecrübelerime dayanarak, ilk bir iki ay 3'er gün aralıklarla, sonraki aylar ise haftada bir görüşmemiz daha odaklı ilerlememizi sağlar ve düzenli görüşmeler daha fazla fayda almayı kolaylaştırabilir, Eğer ilk kez terapi alacaksanız, "Kendimi nasıl anlatmam gerekiyor?" gibi bir endişeniz olabilir. Ben sizi özellikle ilk seanslarda sorularımla yönlendiriyorum ve tanımaya başlıyorum. Daha önce aldığınız psikolojik yardım etkili olamamış veya yetersiz kalmış olabilir. Her terapistin danışanıyla bağ kurma şekli ve iletişimi farklı. Bu yüzden size güven veren bir terapistle kuracağınız bağ da başka özellikte olacak. Anlaşıldığınızı, gerçekten duyulduğunuzu ve olduğunuz halinizle kabul edildiğinizi hissettiğiniz bir yer terapi seansları bana göre. İlerlememiz gereken yol belli, ben bu süreci kişiye özel-rölatif hale getiriyorum. Merak ettiklerinizi soru sorma seçeneğiyle bana sorabilirsiniz. Danışanlarımın anlatımıyla beni tanımak için aşağıdaki yorumlara da bir göz atabilirsiniz. Instagram - @psikolojizt.dr

Görüşmek Ümidiyle ..

Hizmet Verdiği Diller

 • Türkçe

Görüşme Seçenekleri

 • Google Meet
 • Microsoft Teams
 • Zoom
 • Skype
 • Whatsapp
linkedin
 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
 • Ergen Terapisi
 • Çocuk ve Ergen Psikoterapi
 • Çift Terapisi
 • Çift Terapisi

HACETTEPE ÜNİİVERSİTESİ

Lisans, PSİKOLOJİ

Eyl 1989-Tem 1993

PSİKOTERAPİ TEORİK EĞİTİMİ

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ

Tem 2013

PSİKOTERAPİ FORMULASYON EĞİTİMİ

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ

Tem 2014

•Randevulu görüşmeler yapılmayan tüm görüşmeler %100 iade edilir.

•Görüşme saati geçmiş olsa bile yapılmamış randevular %100 iade edilir.

•Görüşme içeriğinden memnun kalınmaması veya fayda sağlanmayan danışmanlıklarda iade talep edilmesi durumunda danışman onayı ile ücret iadesi yapılır. İade oranı %100'dür.

•Paket alımlarında kalan görüşmelerin iadesi istendiği zaman kalan görüşmeler %100 oranında iade edilir.

•Satın alma sırasında kullanılan kuponlar eşit olarak seanslara bölünerek hesaplanır ve kalan seans sayısına göre iade yapılır.

•Ödemenin ilk 5 gününde talep edilen iadeler kredi/banka kartına iade edilir, 5 gün sonrası talep edilen iadeler hesaba Havale/EFT yöntemiyle 2 iş günü içinde gönderilir.

•Iade taleplerinizi e-posta veya Whatsapp hattından iletebilirsiniz.

İncelemeler (1)

G∗∗∗

|

17 Nisan 2024

İlk görüşme olmasına rağmen beklediğimin üstünde verimli geçen bir seanstı. İyi ki Hidayet beye ulaşmışım.

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191