19 Aralık İkizler Dolunayı

Burak

İkizler Dolunayı

19 Aralık saat 07:35’te İkizler burcunun 27 derecesinde güçlü bir dolunay meydana geliyor. Jüpiter’den dolunayı tam desteklerken aynı anda Plüton’dan güç alan Venüs Retro hareketine başlamak üzere durağan pozisyona geçiyor. Oldukça hareketli olan göksel semboller içinde zihinsel karmaşa yaratan enerji barındırırken Chiron da Retro hareketini sonlandırmak üzere durağan pozisyonda!

İkizler’in yöneticisi Merkür Oğlak burcundaki misafirliği ile uzak da olsa dolunaya karşıtlık açıda. Özellikle ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarla ilgili sahtekarlıklar söz konusu olurken, yalan, dedikodu ve üçüncü şahısların araya girmesi ile yaşanacak olan problemler can sıkıcı görünüyor. Özellikle kadınlarda gelebilecek bu zarar, iş yerindeki çalışma arkadaşınız veya yurt dışı bağlantısı olan bir kadına işaret ediyor.

An’ın haritasında Yay burcu yükselirken Mars’ın da Yay burcundaki seyri düşmanların arkadan gizli işler çevirdiğini gösterirken, zehirlenme gibi durumlar söz konusu olacaktır. Hatta kasıtlı olarak zehirlememe girişiminde bulunan kişilerin haberleriyle de karşılaşacağız.

Dolunay sonlandırma enerjisi barındırdığından lehimize çevirmek adına bitirmek istediğimiz uzun zamandır kafamızı kurcalayan konulara noktayı koyabiliriz.

İçinize sinmeyen, güven vermeyen, kuşku oluşturan kişilerden uzak durun. Kandırmaya çalışan insanların farkına varın ve manipüle edilmeye karşı dikkatli olun.

Aynı şekilde zihninizin de sizi kandırmasına, ilerlemenize engel olmasına, cesaretinizi kırmasına izin vermeyin. Zihninizi yönetin.

Ülkesel olarak bakacak olursak; ekonominin durumu ortada ve Ocak ayı ile birlikte gelecek olan zamlar şimdiden içimizde tedirginliğe sebep oluyor. Oldukça sert bir kış bizi beklerken, çok fazla doğa olayına, fırtınalara, sellere, depremlere, volkanik patlamalara maalesef şahit olacağız.

Yapılacak olan şeyse bireysel anlamda üretmeye çalışmak, daha fazla para kazanmaya çalışmak olacak. Hepimiz yaşam enerjimizi bu alana odaklayacağız gibi görünüyor.

Jüpiter’in Balık burcuna geçecek olması yüreklere su serpecek türden; artık ilahi planın devreye girmesiyle herkes ektiği tohumu biçecek! Rahat olun.

Burçlara Etkileri

Koç ve Yükselen Koç’lar;

Dolunaydan olumlu etkiler alan Koç burçları Chiron’un da durağan pozisyonu ile birlikte yaralarınız sarılıyor. Duygusal olarak kırıldığınız, incindiğiniz konuları fark ederek onlara son verebilir, etrafınızdaki samimiyetsiz insanları eleyebilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek adına destekleyici etkiler aldığınız bu dolunay hedeflerinize ulaşırken karşınıza çıkan engelleri kaldırmanızı sağlayacak. Temiz bir sayfayla yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyorsunuz. Işıldayın.

Boğa ve Yükselen Boğa’lar;

Maddi anlamda size zarar veren konu ve kişileri fark ederek yeni stratejiler geliştireceksiniz. Jüpiter kariyeriniz anlamında destekleyici etkiler sunarken bitirmeniz gereken işleri sonuçlandırıp yeni girişimlerde bulunmak için hazırlıklar yapabilirsiniz. Var olan ilişkinizdeki belirsizlikleri çözerken ilişkisi olmayan Boğa’lara yeni bir ilişkiyi beklentiyi karşılamayacağından tavsiye etmem.

İkizler ve Yükselen İkizler;

İlişkilerde yaşadığınız sorunlar uzun zamandır gündeminizde ve bu dolunayla birlikte sizi aşağı çeken ipleri koparma vakti. Tam bir hasat diyebileceğimiz bu dolunay ilişkinizdeki sorunları çözmekten ziyade büyük bitişlere sebebiyet verecek. Yurt dışı bağlantılı konularda gelişmeler yaşarken bir süre kendinize zaman ayırmak, spiritüel konularla ilgilenmek oldukça iyi gelecektir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler;

Bilinçaltınızdaki konular çözülmek üzere gün yüzüne çıkarken sizi biraz hırpalıyor gibi görünse de tetiklendiğiniz noktayı fark ettiğiniz anda iyileşmeler başlayacaktır. Sizi manipüle etmeye çalışan ve istemediğiniz şekilde hareket etmenize sebep olan kişilerin farkına vararak onları uzaklaştırabilirsiniz. Borç, alacak ve kredilerle alakalı konularda birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızda biri yoksa ani bir aşkın alevlenmesi an meselesi.

Aslan ve Yükselen Aslan’lar;

Dolunaydan olumlu etkilenen Aslan burçları, sosyal çevrenizde size iyi gelmeyen insanlarla aranıza mesafe koyarak yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Özellikle ilişkiler anlamında destekleyici etkiler sunan bu dolunay var olan ilişkinizdeki sorunları çözmenize yardımcı olurken ilişkisi olmayan Aslan’lar için yeni başlangıçlara hazırlıklar söz konusu. Venüs retrosu bitmeden yeni bir aşka yelken açmayın 

Başak ve Yükselen Başak’lar;

kariyerinizde yaşadığınız birtakım sorunları çözmek için gelen bu dolunaydan sert etkiler alıyorsunuz. Çalışma arkadaşlarınızdan göreceğiniz zorluklar canınızı sıkarken bir sonlanmayı da beraberinde getirecek. Venüs retrosu da aşk hayatınızı etkileyeceğinden hayattan keyif alabileceğiniz alanların daraldığını hissedebilirsiniz ancak Ocak sonundan itibaren rahatlamaya başlarsınız.

Terazi ve Yükselen Terazi’ler;

Destekleyici etkilerle yurt dışı seyahatleri, spiritüel konular gündeme gelirken yüklerinizden arınacağınız bir dolunay. Sarsılacağınız ama sarsıldığınız yerden çok daha güçlü kalkacağınız bu süreçte kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Jüpiter’den de destekleyici etkiler aldığınızdan bu yenilenme özellikle ilişkilerinizi yakından ilgilendirecek ve yaşanan sorunları çözmek çok daha kolay olacak.

Akrep ve Yükselen Akrep’ler;

Borç ve alacak meseleleri gündeme gelirken ailenizden gelecek olan yardımla rahatlayabilirsiniz. Yeni kazanç kapıları açılırken umutsuzluğa kapılmadan yolunuza devam edin. Önümüzdeki bir buçuk yıllık süreç size oldukça iyi gelecek. Ani bir evlilik veya ortaklık da söz konusu olabilir ancak imzaları atmak için Ocak sonunu beklemekte fayda var.

Yay ve Yükselen Yay’lar;

Bu dolunaydan en çok etkilenen Yay burçları aynı zamanda dolunayın yükseleni sizsiniz. Kendi kimliğinizde aldığınız yaraların farkına varıp ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları, samimiyetsizlikleri fark ederek ilerlemeniz gerek bir süreç. Üstünü kapattığınız, iyi tarafından bakmaya çalıştığınız konuların alttan alacak tarafı kalmadığını görmek canınızı yakacak olsa da artık yüklerden kurtulma zamanı.

Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar;

İş arkadaşlarınızla ilgili yaşayacağınız birtakım sorunlar canınızı sıkarken stratejik davranmanız gereken noktalarda duygularınıza yenilmeden ilerlemeniz faydanıza olacaktır. Venüs’ün de burcunuzdaki Retro seyri sizi biraz durağanlaştıracak gibi görünse de Ocak sonundan itibaren çok daha hızlı adımlarla yolunuza devam edeceksiniz. Anne babanızla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

Kova ve Yükselen Kova’lar;

Dolunaydan destekleyici etkiler alıyor olsanız da Satürn’ün burcunuzdaki seyri sizi hayli zorluyor. Aşk hayatınız ve varsa çocuklarınızla ilgili bazı sorunlar gündeme gelirken çözümüyle birlikte rahatlayacağınız bir süreç. İçinize kapanmaktansa biraz daha dışa dönük bir şekilde arkadaşlarınızla vakit geçirmek size çok iyi gelecek.

Balık ve Yükselen Balık’lar;

ailenizle ilgili konular gündemde olurken sizi huzursuz edebilecek bazı sorunlarla ilgilenmeniz gerekecek. Sosyal çevrenize karşı dikkatli olmanız gereken bu dönemde sizi yoran kişilerle aranıza mesafe koymak oldukça iyi bir karar olacaktır. Bunlar sorunların son demleri, Jüpiter’in burcunuzdaki seyri ile birlikte çok daha refah ve huzurlu bir döneme giriyorsunuz. Ha gayret.

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191