Koç Dolunayı – 20 Ekim

Burak

20 Ekim Çarşamba günü saat 17:56’da 27 Derece Koç burcunda dolunay meydana geliyor. Alpherg sabit yıldızı üzerinde gerçekleşen bu dolunay Mars’a karşıt olduğundan nihai başarı ile sonuçlanacak olan durumlar için çokça sınanacağımızı ve başımıza türlü meselelerle çorap örebileceğini gösteriyor. An haritasında 1-7 aksında gerçekleşen bu dolunay hali hazırda retrodan yeni çıkmış kendini toparlamaya çalışan Jüpiter’den destek alsa da henüz Jüpi’ciğimin kendine gelmesi için zamana ihtiyacı var.

Bireysel anlamda;

Dolunay zorlayıcı sert etkilere sahip bunun sebebi Plüton’un dolunaya ve Mars’a T kare pozisyonda olması. Duygularımız harap, gücümüz tükenmiş gibi hissediyoruz. Yaşam enerjimiz sömürülmüş gibi. Bunların hepsi dolunayın olumsuz etkileri, dolunaydan 3-4 gün sonra etkileri azalmaya başlayacaktır.

Bu dönemde bütün mesele pes etmemek, vazgeçmemek! Yaşayacağınız olaylar sizi bir çıkmaza itiyor gibi görünse de tünelin sonu ışık. İlişkiler benliğinizi zedeleyecek ölçüde tahribat yaratabileceğinden dikkatli olmakta fayda var. Duygularınızı kontrol altında tutmaya çalışın, ani çıkışlardan, fevri davranışlardan uzak durun. Bilinçaltınız yanılgılara sebebiyet verebilir. Zihninizi toparlamakta güçlük çekebilirsiniz. Bir durup nefes almaya çok ihtiyacımız olacak bu zamanı kendinizi lütfen ayırın.

Dolunayın Kuzey Ay Düğümü’ne 36’lık açısı aldanmalara sebebiyet verir, bu dönemde tanıştığınız insanlara çok dikkat edin.

Ülkesel anlamda; askeri liderlerle ilgili problemler, zorunlu taşınmalar ve yapılacak olan seyahatlerde kazalara sebebiyet verebilir. Gemi kazaları, askeri harekatlar gibi konular gündemde olacak. Bunun yanı sıra volkanik patlamalara da sebebiyet verecek olan bu dolunay intihar vakalarını da gündeme taşıyacak.

Güzel haberler vermediğimin farkındayım ama bu dönemde olaylar karşısındaki tavrınız sizi başarıya ya da başarısızlığa ulaştıracak. Sakin kalıp hedefe odaklanmak, sorundansa çözüme odaklanmak yapılacak en mantıklı tutum olacaktır.

Plüton bizi dönüştürecek. Hem de en güvendiğimiz sırtımızı dayadığımız duvarları yıkarak, Konfor alanlarımızı elimizden alarak.

Yükselen Koç; Bu dolunaydan en çok etkilenenlerdensiniz Sevgili Koç’lar. Duygular hasarlı, ruhunuz yaralı. Kazalara karşı tedbirli olmakta fayda var. İlişkiler ve kariyerinizle sınanacaksınız Çalışma arkadaşlarınızla veya ortaklıklarınızda sorunlar ortaya çıkabilir , sakin kalmaya çalışın. öfkenize yenik düşmeyin. Ailenizle birlikte vakit geçirmek size iyi gelecektir.

Yükselen Boğa; Bir boğa olarak sizin bile enerjiniz düşmüş olabilir Sevgili Boğa’lar. Bu dönemde yaşayacaklarınız sizi duygusal anlamda tetikleyerek bilinçaltınızdaki travmatik olayları açığa çıkararak canınızı sıkabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerinizle ilgili yanılgılar olabilir. Bu dönem terapi almak, meditasyon yapmak, kendinize zaman ayırmak için çok uygun. Sağlığınıza dikkat edin.

Yükselen İkizler; Sosyal çevrenden, arkadaşlarınızdan kaynaklanan sorunlarla ilgilenmeniz gerekebilir ancak dolunaydan destekleyici etkiler alıyorsunuz ve Satürn, Mars ve Güneş de destekçiniz. Birine vermiş olduğunuz borçla ilgili tatsızlıklar yaşayabilir, alacak verecek durumlarından canınız sıkılabilir. Olayı pratik zekanızla çözerek büyütmeden halledebilirseniz ne mutlu. İlişkiler konusunda Venüs karşıt burcunuzda ilerlediğinden yeni başlangıçları tavsiye etmezken, yeni para kazançları oluşturmaya odaklanmanız yerinde bir tutum olacaktır.

Yükselen Yengeç; İlişkiler, kariyer ve aile şeytan üçgenine hoş geldiniz Sevgili Yengeç’ler. Kafanızı nereye çevirseniz sorun gibi görünüyor. Dolunayın sert etkilerine maruz kalıyorsunuz. Bu dönem ilişkilerinizi karmaşık hale getirerek bir sona sizi hazırlayabilir. Kariyer anlamında bir süredir yaşadığınız sorunlar bu dolunayla birlikte sonuçlanacak. Ailenizin desteğinize ihtiyacı var ama sizin de ailenizin desteğine ihtiyacınız olacak gibi görünüyor.

Yükselen Aslan; ticari konular, eğitimler ve yurt dışı bağlantılı işleriniz bu dönemde gündeminizde olacak. Dolunaydan olumlu açılar alıyor olsanız da dolunayın tek olumlu yanı bütün meselerden sağ salim çıktığımızda elde ettiğimiz başarı olacak, bu sebeple elinizden gelen çabayı sarf ederek tamamen işlerinize yoğunlaşın. Günlük rutininiz değişecek, yeni düzenlemeler sizi bekliyor.

Yükselen Başak; Ani para kazanç ve kayıpları söz konusu olacak Sevgili Başak’lar. İyi olan şu ki kazanmak için çaba sarf edecek enerjiniz hala biraz var. Plüton’dan aldığınız destekleyici açılar gücünüzü toplamanıza yardımcı olacak. Maddi kaynaklarınızı artırabilir, borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Borç yapmamaya özen gösterin. Bu dönemde yeni tanıştığınız insanlarla maddi konulara girişmeyin.

Yükselen Terazi; Dolunaydan en çok etkilenen burçlardansınız Sevgili Terazi’ler. Siz yapıcı olmaya çalışırken partneriniz olaylara bodoslama dalabileceğinden hassas kalbiniz kırılabilir. Kendi sınırlarınızı belirleyerek biraz da kendinizi düşünmeye meyilli olacaksınız. Kariyerinize giden yolda gelişmeler yaşayabilir, ev değiştirebilir veya evinizi yeniden dekore edebilirsiniz.

Yükselen Akrep; Kalın kabuklarınızın kırılma zamanı Sevgili Akrep’ler. Bu dönemde yaşayacağınız olaylar sizi duygusal olarak oldukça etkileyecek. İş arkadaşlarınız, çalışma hayatınızla ilgili birtakım sorunlara sebebiyet verebilir. Kardeşleriniz veya yakın çevrenizle yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ruh sağlığınıza dikkat edin.

Yükselen Yay; hayattan keyif almaya çalışan Sevgili Yay’lar. Venüs’ün burcunuzdaki seyri bir nebze olsun bu süreci hafif atlatmanıza yardımcı olurken dolunaydan destekleyici etkiler alıyorsunuz. İlişkilerinizdeki sorunları çözmek mi istiyorsunuz yoksa ilişkiyi tamamen ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor. Maddi kayıplara karşı tedbirli olun.

Yükselen Oğlak; ailenizle ilgili yaşayacağınız bazı tatsız meseleler sizi biraz hırpalayacak gibi görünse de Plüto hala destekçiniz. Miras konularıyla ilgili beklediğiniz gelişmeler sonuçlanabilir. Kariyerinize her zamankinden daha çok yoğunlaşmanız gereken bir süreç. Bu aralar çalışma isteğiniz olmasa da vazgeçmek yok, çabaya devam. Konfor alanınızdan çıkın.

Yükselen Kova; yüksek öğrenim, yurt dışı konuları gündeme gelirken bu olaylarla ilgili beklediğiniz sonuçlar geliyor Sevgili Kova’lar. Bu dönemde özellikle yakın çevrenizden ve kardeşlerinizden beklediğiniz destek konusunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kendi çabalarınızla üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir durum yok yeter ki motivasyonunuzu ve azminizi kaybetmeyin.

Yükselen Balık; Parasal konular gündeme gelirken bu dönemde hakkedişler yaşayacaksınız Sevgili Balık’lar. Ektiğiniz tohumların meyvelerinden kazançlar elde edebilirsiniz. Borçlar ve krediler konusunda yanılgıya düşmeye meyilli olacağınızdan bu konularda kimseye güvenmeyin. Sosyal çevrenizle alakalı yaşayacağınız bir sorun biraz canınızı sıkabilir. Akla karanın belli olacağı bu süreci arınma olarak görebilirsiniz.

Hafifleyeceksiniz, sabırlı olun.

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191