Eğitim İçeriği

Bu eğitim en kıymetli kaynağımız olan zamanı daha verimli ve akılcı bir şekilde yönetebilmemiz için başta kendi alışkanlıklarımızı gözden geçirerek verimlilik ve etkinlik kavramı ile çok çalışmak ve akıllı çalışmak arasında doğru kararları vermemize destek olan bir programdır. Amacı zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığınızı belirlemek, zamanı yönetmede size engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğinizi görmek ve bu bağlamda doğru zaman yönetimi sayesinde iş ve özel yaşantınızda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelerek kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanızı sağlamaktır.

Eğitim, verimliliğimizi artırmak için ihtiyacımız olan Pareto analizi ve önceliklendirme matrisini kullanmanın yanısıra doğru hedefleri belirleme, iyi planlama yapma ve kilit alanlarımızı netleştirmeyi, çevremizdeki zaman çalıcıları iyi yönetebilmeyi ve çağımızın yoğun bilgi akışında doğru tercihleri yapabilmeyi içeren birçok zihin açıcı bilgi, uygulama ve yönlendirme içermektedir.

Eğitmen Bilgileri

ARZU İREZ

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Arzu 32 yıllık iş hayatının büyük bir kısmını başta P&G olmak üzere ağırlıklı olarak çok-uluslu şirketlerin Satış ve Pazarlama bölümlerinde geçirmiş, sırasıyla MT, Ürün müdürü, Grup Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direkötörü olarak değişik boyutlarda ekipler yönetmiştir.

Profesyonel iş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok mesleki eğitim aldığı ve bunları uygulamalı olarak hayata geçirdiği düşüncesinden yola çıkarak 2007 yılında eğitmenlik/danışmanlık sektörüne adım atan Arzu İrez 12 yılı aşkın sürede 200’den fazla şirkette 10,000’den fazla kişiye eğitim vermiştir. 1250 günlük eğitmenlik tecrübesinin içinde hemen hemen tüm sektörler ve buralarda faaliyet gösteren büyük şirketlerin işe yeni başlayan MT’lerinden CEO’larına kadar çok geniş bir gam mevcuttur. Eğitmenliğin yanısıra üstdüzey yönetici koçluğu da yapmış, üniversitelerde, şirket/bayi toplantılarında konuk konuşmacı olarak görev almış, yurtdışında yabancı dilde global eğitim programları vermiş ve Türkiye’de faaliyet gösteren dünya devi birçok kuruluşun global eğitimlerinin Türkiye bacağını yürütmüştür.

Satış/Pazarlama ve kişisel gelişim alanlarında da sıkça eğitim vermesine rağmen en çok tercih edilen konu başlığı “Yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme”dir. En güçlü yanı şirketlerin/kişilerin ihtiyaçlarına ve sürelerine uygun içerik ve akışta eğitim programları tasarlamak ve bu eğitimleri İngilizce/Türkçe olarak iki ayrı dilde verebilmektir.

Arzu İrez dünyanın önde gelen ilk 10 danışmanlık firmasından biri olan Accenture’ın Türkiye’de akredite ettiği tek eğitim danışmanıdır ve bu şirketle faaliyetlerini Türkiye ve komşu ülkelerde sürdürmektedir. Ayrıca Management Blanchard International’ın da kontratlı akredite eğitim danışmanı olan İrez Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Zaman Yönetimi ve Önceliklendirme” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.