Melisa Buse

Psikolojik Danışman

Melisa Buse Erel

Ön Görüşme

15 dk.

(1 görüşme)

Ücretsiz

 • Ön görüşme bir psikolojik danışma oturumu değildir. Sizi tanımak, probleminizi daha iyi anlamak, sürece ilişkin bilgi vermek ve sizin danışmanınızı önceden tanıyıp bu doğrultuda karar verebilmeniz amacıyla gerçekleştirilir.


 • 50 dakikalık görüntülü görüşme

15 dk.

(1 görüşme)

Ücretsiz

 • Ön görüşme bir psikolojik danışma oturumu değildir. Sizi tanımak, probleminizi daha iyi anlamak, sürece ilişkin bilgi vermek ve sizin danışmanınızı önceden tanıyıp bu doğrultuda karar verebilmeniz amacıyla gerçekleştirilir.


Lisans eğitimimi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı’nda Onur Derecesi ile tamamladım. Lisans eğitimi sürecinde Çözüm Odaklı Terapi’ye ilişkin grup uygulamaları ağırlıklı dersler aldım. Bireyle Psikolojik Danışma 1 ve 2 dersleri kapsamında, süpervizyon dahilinde bireysel psikolojik danışma uygulamaları gerçekleştirdim. MEB’e bağlı çeşitli okullar ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinde stajlar yaptım. Ayrıca pek çok gönüllü çalışmada yer aldım.

Bunların yanı sıra alanım ile ilgili birçok seminer, atölye, sempozyum ve kongrelere katıldım. Kriz, travma, ölüm ve yas danışmanlığı, psikososyal destek hizmetleri, çocuk odaklı psikososyal destek hizmetleri, ACT (Kabul Kararlılık Terapisi) uygulayıcı eğitimlerimi tamamladım.

Kaygı, sosyal fobi, duygu düzenleme, stres ile başa çıkma, karar verme becerileri, zaman yönetimi, ilişki problemleri, öz-şefkat, kendini tanıma ve öz-farkındalık alanlarında psikolojik danışma hizmeti vermekteyim.

Bana göre psikolojik danışma güneşin ardından gece parlayan yıldızların ışığına benzer, kişinin içinde en zor anlarda bile var olan ışığın fark edildiği süreçtir. Psikolojik danışman/terapist ise kutup yıldızı gibidir, kişinin içindeki ışığı fark etmesine ve yönünü bulmasına yardımcı olur. Bu noktada benim amacım, danışanlarımın kendi gücünü fark ederek potansiyellerini ortaya koyabilmesine yardımcı olmaktır.

“Deniz gibidir hayat, bazen dalgalanır bazen durulur; her rüzgar, ayrı bir şekil verir” diyor Sunay akın. Yaşam, bünyesinde birçok iniş çıkış barındırır. Hayat her zaman güzelliklerle gelmez karşımıza, kalbimizi güzel hislerle doldurmaz; ama içinde bulunduğumuz her an, hissettiğimiz her duygu bize farklı anlamlar katar.

Hayatımızın belli dönemlerinde karşımıza çeşitli güçlükler çıkabilir ve bazen tek başımıza mücadele etmekte zorlanabilir, zaman zaman başka birinin desteğine ihtiyaç duyabiliriz. Bize destek olan kişi bazen aileden biri, bazen bir arkadaş, bazen de bir profesyonel olabilir. Profesyonel destek veren mesleklerden biri de psikolojik danışmadır. Psikolojik yardım hizmetlerini amaçlayan meslekler arasında kendine özgü bir yeri olan psikolojik danışmanlık; kişilerin farkındalığı yüksek, güçlü ve yaratıcı biçimde yetişmelerine hizmet veren profesyonel bir meslektir. Terapi sürecine mutlaka sorun yaşayanların adım atması gerekmez. Kendini tanımak, hayatının anlamını keşfetmek, kendini geliştirmek, mevcut iyi oluş halini korumak isteyen herkes katılabilir.

Başka birinden destek almak, bizim güçsüz olduğumuzu ve sorunlarımızı tek başımıza çözemediğimizi göstermez; aksine içinde bulunduğumuz durumu kabullenip, değişim için cesur bir adım attığımız anlamına gelir. Güçlüklerin üstesinden gelen yine kendimizizdir aslında; ruh sağlığı uzmanlarından alacağımız psikolojik destek, karşı karşıya kaldığımız zorlu koşullarla başaçıkabilmemiz için bize ışık tutar.

Hizmet Verdiği Diller

 • Türkçe

Görüşme Seçenekleri

 • Google_meet
linkedin
 • Özgüven Eksikliği
 • Öfke Problemleri
 • İlişkli Problemleri
 • Kaygı Bozuklukları
 • Sosyal Fobi
 • Stres Yönetimi

İncelemeler (0)

Henüz Değerlendirme Yapılmadı

Dikkat - Online danışmanlık hizmeti, herkese uygun bir hizmet değildir.
İntihar veya kendine zarar vermek gibi düşüncelere sahipseniz, sitedeki hizmetler size uygun olmayabilir.
Bu durumdaysanız aşağıdaki yardım numaraları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Acil Yardım Hattı: 112, Polis İmdat Hattı: 155, Aile İçi Yardım Hattı: 183, Uyuşturucu İle Mücadele Yardım Hattı: 191